GJENDET NË TURQI PIKTURA E VJEDHUR E PICASSOS, ARRESTOHEN TRE TË DYSHUAR
Piktura, për të cilën besohet se është vepër e Pablo Picasso-s, një nga artistët më të njohur të shekullit të 20-të, është konfiskuar në provincën...
Të shoqëruar dhe të plagosur! Çfarë po ndodh aktualisht tek “Asllan Rusi”?. VIDEO
Edhe pse më të paktë në numër, tifozët shkodranë të Vllaznisë kanë shkaktuar një situatë kaotike në pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në Tiranë. ...
Basha denoncon “blerjen e lobistëve” perëndimor me paratë e korrupsionit.
Kryetari  i opozitës Lulzim Basha pohoi se është i gatshëm për dialog me kryeministrin vetëm me kusht  nëse diskutohet për formimin e qeverisë tek...
Kam një lajm për Socialistët: RILINDJA PO BIE!
Nga Ben Blushi*/ Shpresoj qe sot gjysma e qeverise nuk ka ardhur me fjalime te gatshme kundër meje, jo sepse nuk kishte kush t’ua shkruante, po...
Orë pas ore me krizën/ Sot ministrat dolën të lëshuar nga zyra e Ramës. Shikoni Videon
Sot, pas mbledhjes urgjente te anëatrëve të kabinetit qeveritar me kryeministrin Rama, ku thuhet se është folur pë përgatitjet që të kemi qeveri t...
SOROS HYN NË FUSHËN E KRIZËS: MEDIA E TIJ SULMON METËN PËR “ABUZIME FINANCIARE”
Nga L. Skiro/ Menjëherë pas Ramës, media e Soros bën të njëjtën akuzë ndaj Metës: Abuzim me shpenzimet. Agjencia e lajmeve BIRN- e shpallur ...
Sot, njerëzimi vdiq! në Siri
Me: Sonia Khush, UNICEF/ U sulmuan fëmijë; pastaj u bombardua spitali ku po kuroheshin të intoksikuarit. Të paktën 100 viktima u shkaktuan nga ...
Hera e e parë, udhëtime ajrore me bileta “low cost” Tiranë-Budapest
  Që dje në mbrëmje, Shqipëria aeroportuale do të ketë linjën e parë ajrore “low cost” Tiranë-Budapest. Që sot pasagjerë nga Shqipëria ...
Orë pas ore me krizën: Të gjithë ministrat mblidhen në sallën e qeverisë
Sapo kryeministri Edi Rama është kthyer nga një veprimtari inauguruese në Tiranë, ka thërritur  në zyrë të gjithë anëtarët e kabinetit qeveritar....
URGJENT/ Në kasafortën e Ministrisë së Brendshme vidhen 28 dokumente tepër sekret
Nga: Sali Berisha/ Në kasafortën e ministrisë se brendshme Ardian Çipa dhe Saje qorri vjedhin dokumentet super sekrete! Komisari dixhital in...
Faqja 801 prej 997« E para...102030...799800801802803...810820830...E fundit »