Nis dita e parë e shkollës nën rregullat e COVID-it, matje temperature dhe dezinfektim që në hyrje
Nxënësit do të ulen në bankat e shkollës ditën e sotme, por në një situatë krejtësisht jormale për shkak të pandemisë së COVID-19. Përveç emoci...
Sot, 5 shtator, dita e shenjtërimit të Nënë Terezes/ Ambasada e SHBA: ‘Bamirësia zbut ndikimet negative të krizave’.
Ambasada e SHBA në Tiranë kujton ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës, duke theksuar mes të tjerash se “Bamirësia zbut ndikimet negative të krizav...
Gaforret blu bëhen frustrim për peshkatarët në Adriatik
    Gaforrja blu mund të jetë e bukur, por është bërë një burim ankthi i përditshëm për peshkatarët Shqiptarë që  mezi përpiqen të...
Diskutimi në Këshillin Politik të Reformës zgjedhore/Orë pas ore detajet. Pyetja e Ramës: Ku bie në kundërshtim propozimi për hapjen e listave me 5 qershorin?
Ka nisur diskutimi në tryezën e Këshillit Politik për të folur ndryshimet kushtetuese të propozuara nga opozita në Kuvend dhe të mbështetura nga k...
Kujdes fëmijët, po vjen një lojë virtuale e rrezikshme, siç ka qenë ‘Balena Blu’/ Policia e Shtetit.
Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e krimeve kibernetike, Njësia “C” për Hetimin e Krimeve Kompjuterike, në Departamentin e Policisë ...
Mbështetësit e Trumpit në paradën e anijeve ‘TrumpStock’. FOTO
  Fox News Mbështetësit e Trumpit në New York nuk e përfillën shiun për të marrë pjesë në një paradë të anijeve "TrumpStock" të Shtunën...
Tregimi tronditës i Princit Charles: “Kam akoma simptoma Covid-19”
Në vizitën e parë zyrtare pas bllokimit, Charles i Anglisë zbuloi se ai ende nuk e ka kapërcyer plotësisht infektimin nga koronavirusi, pasojat e ...
Me bërryla, por të buzëqeshur, Meta dhe Rama takim në kohë pandemie dhe integrimi.
Të buzëqeshur, pa shtrëngim duarsh por me bërrylat bashkë- kështu ka qenë takimi i sotëm mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri...
NATO flet me ATSH për bazën detare të Pashalimanit
Nga  Arbi Fortuzi TIRANE, 7 qershor/- Pas investimeve për modernizimin e bazës ajrore të Kuçovës, NATO po studion edhe mundësinë për in...
SpaceX, NASA, astronautët po bëjnë përgatitjet përfundimtare
SpaceX, NASA, astronautët po bëjnë përgatitjet përfundimtare: 'Ne jemi duke shkuar drejt lëshimit' SpaceX është duke bërë përgatitjet përfundimta...
Faqja 2 prej 3612345...102030...E fundit »