9 kongresmenët e njoftuar nga ‘American Spectator’ mbërrijnë në Tiranë. Takimi i parë me Presidentin
(FOTO: Kongresmeni Bob Goodlate që kryeson delegacionin në Ballkan dhe në Shqipëri)/ Kanë mbërritur në Tiranë 9 kongresmenët amerikanë që kanë ...
Presidenti i Republikës, Nishani, ofron tryezë bisedimesh për palët: PD dhe PS
Nga zyra e Presidentit të Republikës është shpërndarë për media kjo deklaratë: ‘Presidenti i Republikës, Bujar Nishani po ndjek me shumë shqetë...
Ndoka: Ambasadorët po nxjerrin sytë
Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i cili ishte i pranishëm në tryezën e organizuar nga ambasadorët e BE-së, SHBA-së dhe OSBE-së thotë ...
Pazar ambasadorësh/ Mesila Doda, studente e Dhjetorit, braktis mbledhjen ku i kërkojnë ‘komplot’ kundër PD
Takim i Treshes së ambasadorëve: BE-së, OSBE-së dhe SHBA-së ,me përfaqësuesit e partive te vogla ka qenë i tensionuar. Këtë e kanë dëshmuar kry...
Kriza politike zhvendoset në ‘maternitet’ te Pallati i Kongreseve. Takime veç e veç.
Dy zyrtarët e BE, David McAllister dhe Knut Fleckenestein do të zhvillojnë të tjera takime me Kryeministrin Edi Rama, me kryetarin e Partisë Demok...
Në gjithë vendin ka nisur protesta e qytetare e opozitës.
Pamjet që vijnë nga të gjitha pikat ku është mbledhur qytetaria opozitare dëshmojnë për mijëra protestues. Rrugët që ishin planifikuar të bllokohe...
Ambasada e SHBA për herë të parë për një protesët thotë se “nuk ka rrezik”.
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit amerikanë në Shqipëri në lidhje me protestën e sotme të opozitës, ku do të ketë bllokim të rrug...
Kjo nënë humbi jetën mbrëmë në aksidentin tragjik në Tiranë. Shoferi i makinës është “zhdukur”.
Gruaja që shikoni në fotografi është viktima e së shtunës mbrëma në rrugën ‘Mihal Grameno’, zonë e Tregut Elektrik në Tiranë. E ndjera Gjystina...
Basha: Ne guxojmë të kërkojmë votë të lirë; ju guxoni na tërhqini zvarrë.
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se opozita i qëndron kërkesave të saj për qeveri teknike dhe nuk do të tërhiqet nëse kj...
Java e Pashkës së Madhe: Mijëra migrantë shpëtohen në Mesdhe.
Poeti dhe mendimtari i Rilindjes Kombëtare Shqiptare, Jeronim De Rada, dikur shkruante që nga përtej detit: "Ditën e Paskës së Madhe...". Kush mun...
Faqja 22 prej 33« E para...10...2021222324...30...E fundit »