Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, menjëherë pas zgjedhjeve
Para pak çastesh në lagje “Arbëria” ish-Dragodan, përkatësisht në afërsi të ndërtesës së Komunës së re janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. “...
Itali, shqiptari qëllon 15 herë me thikë gruan e tij. 3 fëmijë jetimë.
Një krim i rëndë ka ndodhur sot pasdite në një familje shqiptare në Itali. Një grua 52 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga i shoqi. Kri...
Vrasësit e Artan Cukut njihen nga Policia, por po mbahen si në ‘kafaz’
Gishti i Policisë tani është drejtuar te një ‘i fortë’ në Vlorë si porositës i vrasjes së komisarit Cuku- sipas burimeve për Veritas.com.al. Ai...
Pse Lulzim Basha ndërpret fushatën papritur?
Disa media kanë raportuar sot se Lulzim Basha ndërpret fushatën elektorale; nesër nuk do të jetë në fushatë si sot dhe ditët më parë. Nuk ka dh...
Hetimet mbi vrasjen e Artan Cukut kthehen në pikën e fillimit.
Pas kapjes së autorit të vrasjes së komisar Artan Cuku, hetimet kanë ecur përpara, por në sensin drejt fillimit. Fillimi ishte dyshimi mbi vëll...
Ngjarja është e bujshme: Sot u kap vrasësi i komisarit Artan Cuku
Mikel Shallari 24 –vjeç u kap në Tiranë, në orët e para të mëngjesit të sotëm i dyshuar si autor i vrasjes së komisarit Artan Cuku. . Aran Cuku u ...
Skandali/ Dalin tezat e Letërsisë së klasës së Maturës. “I nxorën profesorët socialist’.
  Sot po zhvillohen provimet e Maturës në Letërsi në gjithë vendin. Në shkollën e Fushë- Krujës kanë dalë në publik tezat e provimit. N...
Mbrëmë kanë thyer xhamat e Kishës Katolike në Tiranë.
Nuk kishte ndodhur që nga viti i ‘egër’ 1967 kur diktatura shembi kishat dhe xhamitë e vendit. Kësaj here ka ndodhur në kushte ‘të dashurisë’ poli...
Hyot Brean Yee do të kthehet së shpejti në Shqipëri
Zv.ndihmës Sekretari American i Shteti Hyot Brean Yee do të kthehet shpejt në Tiranë. Pas vizitës së fundit ku arriti të bëjë bashkë kryeministrin...
Një gjyshe 98 vjeçare ka shkruar 7,000 letra për trupat ushtarake amerikane jashtë vendit
Një gjyshe nga Kalifornia ka prurë një model të veçantë të koleksionimit të letrave. Ajo ka mbledhur 7000 letra të shkruara me dorë për trupat ush...
Faqja 22 prej 35« E para...10...2021222324...30...E fundit »