“The Economist”: Synimet e Turqisë pas ndërtimit të xhamive në Shqipëri
Një mega-xhami po ngrihet në rrugën “George W. Bush” në Tiranë, kryeqytetin shqiptar, në afërsi të parlamentit të vendit. Kur të përfundojë, ajo d...
Prokuroria heton krahun financiar të Edi Ramës.Priten arrestimet e para
306 milion euro koncensione dhe tenderime janë në ritmin e prangave të organit të akuzës. Kanë hyrë në një fazë të re hetimet për koncesionet e dhëna ...
Berisha:Edi Rama do eleminimin politik të Ilir Metës, arrestimin e tij
 Ish kryeministri Sali Berisha deklaron se nuk ka një qeveri Rama Meta pasi sipas tij, Kryeministri së bashku me atë që Berisha e cilëson si “kry...
Afera CEZ-DIA, dosja shkon në Gjykatë.
Prokuroria e Tiranës perfundon hetimet per aferen korruptive CEZ-DIA dhe dërgon për gjykim biznesmenin Kastriot Ismailaj. 52-vjecarit i janë komunikua...
Në Kashar u grabitën paratë e një banke. Autorët kishin pajime policie
Policia e Tiranës sqarno ngjarjen e ndodhur sot në autostradën Tiranë-Durrës, ku në afërsi të Kasharit u grabit një makinë e blinduar, që transportont...
Berisha:  Ja e vërteta e sms-së së Taulant Ballës
Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla tha se e ka mashtruar ish-kryeministrin Berisha me anë të një sms-je. “Një javë më parë i dërgova një sms ...
Dekorata për hetuesin e At Zef Pllumit, françeskanët i kërkojnë Ramës të tërhiqet: “Eshtë akt i turpshëm!”
Ceremonia për 25 vjetorin e meshës së parë shqiptare, në varrezat e Rrmajit i frymëzoi françeskanët të ribotonin veprën e At Zef Pllumit, “Rrno për me...
Kaos në rrugët e Tiranës, bllokohet trafiku
Kaos në rrugët e Tiranës, bllokohet trafik Qytetarët e Tiranës janë përballur me një kaos në rrugët e kryeqytetit për shkak të bllokimit të trafikut.&...
Financierja plagos veten, sajon grabitjen për të mbuluar borxhet e të dashurit 
Dje u raportua si një grabitje në qendër të Tiranës pranë Bankës së Shqipërisë, ku një 29-vjeçare ishte qëlluar me thikë nga një person i paidentifiku...
90 minuta ku nis fati i mandatit të Koços
Pas rreth 90 minutash Gjykata Kushtetuese ka përfunduar seancën gjyqësore lidhur me kërkesën e PD-së për heqjen e mandatit të deputetit Koco Kokëdhima...
Faqja 33 prej 35« E para...1020...3132333435