Një adoleshente korçare shkon e vjen nga i dashuri… pse alarmohen familjarët dhe policia?!
Vëllai i saj kishte denoncuar në Polici se ‘motra më mungon, më ndihmoni ta gjej!”. Por sapo është bërë gati policia për tu vënë në kërkim, adoles...
Ç’nevojë ka për Vetting? Kandidati i VV-së do të shesë veturën për fushatën zgjedhore
(FOTO: Kandidati Xhavit Drenori dhe Albin Kurti, të dy nga Vetvendosja)/ Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet të zgjedhjet e 11 qersho...
Policia ndalon të zotin e dhive që zunë rrugën, por nuk padit bagëtitë si protestuese!
Lush Ndoci është një fshatar nga Shkodra, që tani e quajnë ‘fermer’.  Fermeri është vendosur sot në kushtet e ndalimit nga Policia pse bagëtitë e ...
Një vullkan në Rusi zgjohet pas 250 vjetësh. VIDEO
(FOTO: Pamje nga vullkni Kamabalni)/ Vullkani Kamabalni në Kamçatka në Rusi, ka nisur të hedhë hi për herë të parë pas 250 vjetësh që nga aktiv...
“Futa dorën në çantën e saj, mbusha dorën me lek e prapë lashë tufa plot… Paska qenë gruaja e një të madhi”- dëshmon hajdutja zemërmirë.
Kështu ka ndodhur vjedhja në çantën e gruas së Ardian Çipër- zëvendësdrejtor I Policisë së Shtetit. Ka dëshmuar vetë autorja e vjedhjes- sipas një...
Ironi politike: Ish- deputeti i burgosur “kapet” duke firmosur për Vettingun. (FOTO)
Të rinjtë e forumit Rinor Demokrat kanë ironizuar peticionin e nisur nga qeveria për reformën në drejtësi, duke ju referuar akuzave se në të pati ...
Shiko çfarë prodhon kriza! Ish kryeministri Majko mban përgjegjësi të lartë pse i biri ngriti dy gishta
    (FOTO: Momenti kur Gjergji, djali i deputetit Pandeli Majko, deputet, ish- kryeministër)/ Sikur të mos reagonte Pandeli Maj...
A do të dalin këtë vit parashikimet profetike të Hamilton-Parker?
(FOTO: Craig Hamilton-Parker)/ Craig Hamilton-Parker, 62 vjeç, çdo vit zbulon parashikimet e tij për 365 ditët që vijnë, ndonjëherë edhe më tej...
Ujku shetit mes njerëzve në rrugët e Malishevës. Bën kaq ftohtë.
MalishevaPress shkruan se "Sikur të mos mjaftonin këto ditë të ftohta që e kanë prekur vendin e rrjedhimisht edhe Malishevën, problematike del të ...
Kosovarët e përballojnë pa frikë të ftohtin në minus 25 gradë. Shikoni Video-n
(FOTO: Ky dimër në Prishtinë)/ Qytetarë të Prishtinës, ku moti i ftohtë është shumë më i egër se në Tiranë dhe zonat jugore të vendit, nuk “qah...
Faqja 4 prej 8« E para...23456...E fundit »