Vatikani njeh zyrtarisht Martin Luther si ‘Dëshmitar i Ungjillit’
  Një dokument i ri i Vatikanit në përkujtim të 500 vjetorit të Reformës së Protestantëve zyrtarisht ka njohur Martin Luther si një “dëshm...
Pas 500 vjetësh Norvegjia ndahet nga Kisha Protestane
  Norvegjia po kërkon ndarjen nga më e madhja dhe më e rëndësishmja kishë e saj. Kisha e Norvegjisë dhe qeveria norvegjeze do të ndahet më...
Disa Mysliman “të çmendur” po gjuajnë me gurë mbi Kristianët në Michigan/ VIDE
https://youtu.be/dBaTVwIJH-E Grupe myslimanësh "të çmendur" po qëllojnë me gurë në Michigan. Sipas të dhënave, rabinët dhe priftërinj po iu thonë se kanë të drejtë që të mblidhen në festa kristi...
Kristianët në Lindjen e Mesme po përballen me “Tragjedi”- thotë Kisha
Një nga figurat kryesore të Kishës në Lindjen e Mesme tha të Hënën se Kristianët në të gjithë rajonin po përballen me një “tragjedi” dhe akuzojnë ...
Maria e Virgjër, me pastërtinë e saj, fyen viktimat e përdhunimit- Washington Post
  Ky vit ka sjellë një çudi përmes gazetës Washinton Post që ka shpallur se pastërtia aq e dukshme e Virgin Mary fyen viktimat e përdhunim...
Kisha Katolike, në vend të autoritarëve, këto Krishtlindje do të presë të varfrit
  Këro Krishtlindje duket se Kisha Katolike e Shqipërisë, do të jetë e para që do të ndahet prej ceremonive me kravata e veshje të shtrenj...
Qyteti francez urdhëron heqjen e statujës së Virgjëreshës Mari nga parku publik
Një qytet në lindje të Francës është urdhëruar të heqë statujën e Virgjëreshës Mari për të respektuar ligjin që ndalon simbolet fetare në publik, ...
Updated/Në Kishën e Shën Shtjefnit, Shkodër, mbahet mesha për lumturimin e 38 shenjtorëve
Veritas.com.aal/ /Updated/ Lumturimi i 38 martirëve  në Shkodër është pasqyruar edhe nga mediat më të njohura botërore. 20 mijë persona morë...
‘Varri i Jezusit’ hapet për herë të parë në kaq shekuj
Ekspertët e ruajtjes së vlerave më të çmuara, kanë hapur për herë të parë, në thuajse njëzet shekuj, atë që Kristianët besojnë se është varri i Je...
Vatikani ndalon që hiri i krematoriumit të mbahet në shtëpi
  Hiri i katolikëve të krematoruar nuk mund të mbahet në shtëpi, duke e përhapur ose ndarë mes pjesëtarëve të familjes, ka deklaruar Vatik...
Faqja 10 prej 11« E para...7891011