Shkencëtarët kanë zbuluan se boronica Australiane e kuron kancerin brenda 48 orëve
 Nga: Erin Elizabeth/ healthnutnews.com Një lloj boronice e gjetur në Australi, që rritet vetëm në një skaj të largët në pjesën veriore, ka dhë...
Torino pa mish? A është i pari “qytet vegjetarian” në Itali një dështim i paralajmëruar?
Veritas.com.al/ Kryetarja e re e Bashkisë së Torinos ka bërë të ditur se ka plane për ta shndërruar atë në qytet vegjetarian – madje shpall edhe nj...
Gratë pinë alkool thuajse njësoj sa burrat.
Analiza e 4 milionë njerëzve, të lindur mes viteve 1891 dhe 2001, tregon se burrat kanë shkuar shumë larg me pijet alkoolike që ka rezultuar në pr...
Çfarë nuk duhet bërë kurrë për të rënë në peshë?!…
99% e dietave janë ndërtuar me qëllim që të bëjnë një lojë të vogël për të mashtruar trupin dhe për ta manipuluar që të humbë peshë. Në më të shum...
1842 vetë në vit vdesin në Shqipëri për shkak të ndotjes së ajrit
  Sipas raportit të vitit 2016 të Organizatës Botërore të Shëndetësisë , 92% e popullsisë botërore jetojnë në zona ku niveli vjetor i ndot...
Vakti i mëngjesit – esencialja e energjisë sonë
  Vakti i mëngjesit është më i rëndësishmi i ditës, por për fat të keq ne shpesh e neglizhojmë. Rëndësia e tij në elementet ushqyese esenc...
A digjen mbetjet spitalore mes nesh? Janë kancerogjene.
Ja si lëshon tym ky oxhak; ndodhet në rrugën "5 Maji", ose te Tregu i Madh i Uzinës Dinamo. Një qytetar na ka dërguar këtë video denoncuese nga...
Në restorante ka salçiçe me salmonelë; kujdes!
  Në një restaurant në Tiranë u gjetën salsiçe me sëmundjen e salmonelës. Njoftimin e dha Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), sot e Shtu...
Një i mitur Belg, i pari që i jepet e drejta e eutanazisë
  Një i mitur i sëmurë pa shpresë është bërë i pari që ndihmohet të vdesë në Belgjikë, që nga koha kur kërkoi eutanazinë për shkak të sëmu...
Speci i kuq djegës që shkatërron qelizat e kancerit, ndalon atakun në zemër dhe ripërtërin zorrët
  Po sikur erëzat e zakonshme që mbani në shtëpi të shërbejnë edhe për të rndërtuar muret e zorrëve, për të zhvilluar oreksin, për të shka...
Faqja 7 prej 10« E para...56789...E fundit »