Manastirliu apel të rinjve: ‘Jeni të rrezikuar edhe ju, kini kujdes për vete dhe kujdesuni për prindër e gjyshër!’.
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në rrjetet sociale, u ka bërë apel qytetarëve që të jenë të kujdesshëm për ...
COVID19/ Këto 24 orë humbën jetën dy gra, 88 janë të shtruar në Infektiv, 8 në terapi intensive.
Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 67 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë, ndërsa ka patur edhe dy gra të vdekura, një 63 vjeçare dhe nj...
COVID19/ Rritet bilanci në 24 orë: 3 viktima të tjera, 90 raste të reja, 1 foshnje 2 muajsh po merr trajtim.
Në një komunikatë të përditshme për mediat, Ministria e Shëndetësisë deklaroi se tre persona të tjerë kanë humbur jetën në vend si pasojë e ko...
Anthony Fauci paralajmëron: Virusi i derrit në Kinë mund të shkaktojë një tjetër pandemi
Dr Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, dëshmoi të martën se një virus në zhvillim, i gjetu...
Vdekja e dr. Pushit nga koronavirusi/ Yuri Kim: ‘Do të kujtohet si hero!’
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar për ndarjen nga jeta të mjekut Arjan Pushi, pas infektimit me Covid-19. Nëpërmjet një shënimi në Twi...
COVID19/ Humb jetën mjeku i parë, Arjan Pushi. Manastirliu: ‘Kontributi i profesorit mbetet i pashlyeshëm’.
Sot ka humbur jeten mjeku Arjan Pushi, i infektuar me koronavirus dhe i intubuar qe prej dy ditesh. Humbja e doktor Pushit eshte pritur me dimbje t...
COVID19/ Edhe tre viktima, 69 raste të reja në 24 orët e fundit
  Duket se bilanci i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri sa vjen dhe po thellohet. Ministria e Shëndetësisë raporton se tre persona kanëhumbur ...
COVID19/64 raste të reja. 2 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit nga 371 teste të kryera janë konfirmuar 64 raste të reja pozitive me Covid-19 në vendi...
COVID-19/ 110 ditë nga dita e parë e mbylljes. Sot shënohet viktima 55, 72 raste të reja në një ditë.
Sot shenohet dita e 110 e mbylljes nga koronavirusi. Por sot shenohet gjithashtu edhe viktima e 55  nga COVID-19 në Shqipëri ku një 70- vjeçar  ng...
COVID19/ Sot humbën jetën dy vetë, 61 raste të reja, 48 pacientë të shëruar
  Humbën dy jetë në Spitalin Infektiv në 24 oret e fundit. Sipas ministrise së Shëndetësisë, betejen me Covid-19 e kane humbur një 59 vjecare ...
Faqja 7 prej 61« E para...56789...203040...E fundit »