Koronavirusi: Trump nënshkruan urdhrin e ndihmës pas dështimit të bisedimeve në Kongres
Presidenti amerikan Donald Trump ka ndërmarrë veprime ekzekutive për të ofruar ndihmë ekonomike për miliona amerikanë të goditur nga pandemia, duk...
Ekskluzive: Gjermania dhe Franca braktisën bisedimet e reformës së OBSH mes tensionit me Uashingtonin
Elvira Pollina, Andreas Rinke dhe Francesco Guarascio (Reuters) - Franca dhe Gjermania kanë lënë bisedimet për reformimin e Organizatës Botëror...
Koronavirusi/ 6 të vdekur dhe 136 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, në Shqipëri kanë ndërruar jetë nga koronavirusi 6 persona. MSH shprehet se 136 njerëz ...
Manastirliu shpërndan mesazhin e doktoreshës: “Vetëm kështu mund të mposhtim virusin që ka gjunjëzuar botën”/
Në llogarinë e saj në Facebook, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë mesazhin e mjekes Esi Duka, e...
‘Infektohet’ spitali i Beratit/ 5 infermiere dhe 3 punonjës magazine dhe kaldaje të prekur me COVID
Covid-19 është rikthyer fuqishëm tek bluzat e bardha, brenda Spitalit Rajonal të Beratit, ku janë konfirmuar “pozitivë” 8 raste. Të infektuar rezu...
COVID19/ Sot ishte dita e parë kur humbin jetën 6 pacientë
Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke e cuar në...
COVID19/ Hiqni dorë nga grumbullimet dhe festat. Janë kthyer në vatra infektimi: Manastirliu, ministre e Shëndetësisë
Ministrja e Shëndetësisë në një mesazh për qytetarët tha se duke parë situatën institucionet po përgatiten për të marrë të gjitha masat. Por ...
Covid-19/ Ndërrojnë jetë 6 pacientë, konfirmohen 101 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë në dy spitalet Covid 6 pacientë me koronavirus. Ndërkohë, numr...
In extremis/ Humb betejën me koronavirusin mjeku pneumolog 53, dhe elektricisti 28 vjeç.
Ndërron jetë nga koronabirusi një tjetër mjek. Burimet thanë  se mjeku pneumolog Anibal Byberi ka humbur jetën për shkak të koronavirusit. Bybe...
COVID19/Sot është dita kur humbën jetën 5 vetë/ Në Kosovë humbën jetën 13.
Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë ndërruar jetë 5 pacientë me koronavirus, ndërsa janë regjistruar 123 raste të reja me COVID-19. Ndersa ...