Reportazh: Rënia në dëshpërim e Romës…, këtu peshohen problemet e Italisë. FOTO
Nga: Barbie Latza Nadeau, CNN Pak qytete në botë kanë lënë përshtypje aq të bujëshme sa qyteti antik i Romës. Ai u grabit nga Galët dhe Goth...
Pse u shpërfytyrua mbrëmë korrieri i drogës në media?!
-Historia tragjike e Landit të Mirasit dhe reagimi i Berishës- Opinioni ka parë mbrëmë një debat të fortë mes Berishës dhe gazetarit që raporto...
PD, rezolutë në Kuvend mbi ndalimin e fyerjes ndaj gazetarëve.
Partia Demokratike i është drejtuar Kuvendit me një rezolutë për të ndalur kërcënimet dhe fyerjet e zyrtarëve shtetërorë ndaj gazetarëve. Në nj...
‘Fantazma e Shqipërisë së Madhe zgjohet përsëri’, shkruajnë mediiat greke
Mediat greke i kanë dhënë mjaft vëmendje deklaratës “përçarëse” të kryeministrit Rama për nevojën e një Presidenti të përbashkët për Shqipërinë e ...
“The Economist”: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi është i rrezikshëm
Kosova festoi një dekadë e pavarur. Shqiptarët, që përbëjnë shumicën e popullsisë festuan, serbët që jetojnë në enklava jo. Me këto fjalë e nis...
Kosova 10 vjet, sot në qendër të medias perëndimore. Që nga fitorja, deri te frika për kaos/
Çfarë shkruan sot media perëndimore në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës? -Emigracioni... Papunësia e rinisë dhe çështjet e dyshuara e të paz...
‘Wall Street Journal’ mbi çështjen Llalla- Lu
Departamenti i Shtetit të SHBA i ndaloi hyrjen në SHBA ish-prokurorit të përgjithshëm shqiptar, duke aluduar se ai ishte përfshirë në afera të duk...
Turqia burgos përjetë 3 gazetarë; 73 gazetarë ndodhen prapa hekurave
(FOTO: Dy vëllezërit gazetarë, Ahmet Altan, majtas, dhe vëllai i tij  Mehmet Altan janë mes të dënuarve përjetë)/ Një gjykatë në Turqi ka dënua...
Ironi e medias kosovare: Edi Rama niset drejt stallës së lopëve!
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është gëzuar tej mase arritjes së aneks-marrëveshjes në mes të Kosovës dhe Malit të Zi Ai menjëherë ësht...
Mediat britanike: Soros, pas bankës, është gati të përmbysë demokracinë Angleze!
George Soros është gati të përmbysë rezultatin e Brexit. E ka zbuluar e përditshmja britanike The Telegraph, e cila ka zhvilluar një investigim mb...
Faqja 2 prej 3312345...102030...E fundit »