Gazeta “Koha Jonë” shkruan: Gjithë kriminelët kanë shkuar në fushatë në Dibër
Fushata për fitoren e bashkisë së Dibrës për zgjedhjet e parakohshme, pas skandalit seksual të kandidatit të PS-së, është kthyer në një betejë të ...
Gushti, kur bëhen bashkë elitat e Shqipërisë, Serbisë dhe Kosovës
(Sipas Radios Europa e Lirë) Një takim i përbashkët i qeverisë së Serbisë dhe asaj të Shqipërisë, në praninë e përfaqësuesve politik të shqipta...
Vdes Ettore Bernabei, drejtori i RAI-t: Ishte 95 vjeç
Ai ishte 95 vjeç. Kishte lindur në Firence, ku ishte diplomuar për Letërsi Moderne dhe kishte drejtuar që nga 1951 deri në 1956, “Il giornale del ...
Faqja 39 prej 39« E para...102030...3536373839