VIDEO. Fox News: Fondet Amerikane u përdorën nga Soros dhe Lu në Shqipëri për të vënë Drejtësinë në kontrollin e qeverisë socialiste.
Në një program të gjatë, Televizioni amerikan Fox Neës, para 11 orësh, ka analizuar raportin e paraqitur nga think-tank amerikan ‘Judicial Watch’ ...
Judicial Watch: Donald Lu vihet nën hetim amerikan në krah të Soros. Me paratë e Amerikanëve “Lu ndihmoi të minojë” demokracinë në Shqipëri.
  Judicial Watch siguroi 32 faqe me të dhënat që tregonin se administrata e Presidentit Obama i dërgoi fondet e taksapaguesve të SHBA në n...
Skandali i ‘Facebook”: Janë prekur 87 milion përdorues
Skandali i vjedhjes dhe keqpërdorimit të të dhënave të përdoruesve të Facebookut nga konsulenti politik “Cambridge Analytica” thellohet edhe më sh...
Fevziu u pajtua me Berishën…, ç’i duhet Revolta medias
Andi Gjalica/ Sot në revoltën e Kukësit para Drejtorisë së Policisë së Tiranës munguan mediat. Pjesëmarrës nga revolta, përmes mediave sociale ...
Pesë shtete evropiane mund të na ndalin në kufi: “Ku e ke vizën, sir?!”
-Gjermani, Francë, Belgjikë, Suedi, Hollandë- Shkruan: DETIJD Shqetësuese mbetet çështja e azilkërkuesve shqiptarë nëpër Europë, pasi fluksi i e...
Goditet dhe njolloset Vettingu: Një person nën hetim për pastrim parash dhe një tjetër për falsifikim, marrin për hunde procesin
Nga: Hashtag.al/ Idiotësia  e një gazetari  nën hetim për pastrim parash dhe nxitimi i një juristeje në konflikt interesi, kanë njollosur papri...
Çuditet media turke: “Kosova e para në botë që kapi gylenistët!”
Në titullin “Agjencia Turke e spiunazhit, me ndihmën e Kosovës, kap gjashtë të dyshuar të lidhur me FETO” gazeta turke “Hurriyet” duke u thirrur n...
KJ: Gati fletë-arrestet për ish-kryeprokurorin Llalla dhe financierin e PD
Nga: Gazeta Koha Jonë/ Dosja Basha për lobimin në SHBA me paratë e një kompanie ruse, siç akuzon një revistë amerikane dhe PS-ja, po merr rrjed...
Mark Zuckerberg është gati të dëshmojë para Kongresit mbi skandalin e të dhënave.
Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg, ka ënë dakord që të dëshmojë para Kongresit të shteteve të Bashkuara mbi lëvizjen e çmimeve që ndan k...
Bëhuni gati, ky është fundi i mbretërimit të Facebook dhe Google
Qoftë nga Lindja apo qoftë nga Perëndimi, qoftë nga lartë apo qoftë nga poshtë, ndryshimi po vjen dhe ai do ta transformojë botën e teknologjisë. ...
Faqja 4 prej 37« E para...23456...102030...E fundit »