Macron i Francës kërkon ‘pikë kthese’ në lidhje me Poloninë
  Varshavë (AFP) - Presidenti francez Emmanuel Macron të hënën kërkoi një "pikë kthese" në lidhjet e tensionuara me Poloninë, duke thënë s...
Sassoli-Rama/ Presidenti i PE-së: “Ndodhi një ngadalësim për negociatat’, Por ‘fillojmë përsëri!’.
Gjatë një konference të përbashkët në kryeministri, mes Edi Ramës dhe Presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli, ky i fundit u shpreh se ...
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli nis vizitën në Tiranë.
Presidenti i PE-së, Sassoli ka nisur sot vizitën në Tiranë, ku është pritur nga kryeministri Rama para selisë së qeverisë. Gjatë vizitës së tij në...
FOTO: Britanikët festojnë si të çmendur lirinë pas ndarjes nga BE
Britania e Madhe ka lënë sot zyrtarisht familjen e madhe europiane dhe duket se kjo ka sjellë liri të britanikët. Ata kanë festuar këtë ditë hi...
Sot, Dita e Brexit: Mbretëria e Bashkuar largohet nga Bashkimi Evropian
 Guy Faulconbridge/ Janar 31, 2020, LONDER, 31 Janar (Reuters) - Mbretëria e Bashkuar lë Bashkimin Evropian të Premten për një të ardhme të pas...
Fjalimi final i Nigel Farage në BE: Mbyllet mikrofoni, ndërsa ai valëvit flamurin e Mbretërisë së Bashkuar në fitore.
Nga: OLIVER JJ LANE Udhëheqësi i Brexit, Nigel Farage mbajti fjalimin e tij të fundit në Parlamentin Evropian të Mërkurën, ku ai e quajti Brexi...
Shqipëria strehon muxhahedinët / Rama në Bruksel: ‘Është pjesë e traditës sonë kombëtare, ishim shtëpi e sigurt për hebrenjtë!’
Gjatë një konference në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg i cili e ka përshëndetur vendosjen e linjës ajrore Prisht...
Itali: Emilia Romagna mbetet e kuqe, qendra e djathtë fiton bindshëm në Kalabri
Bonaccini mund Borgonzonin dhe mbetet guvernator. Bum i Santellit. Berluskoni dhe Salvini bëjnë presion ndaj qeverisë. Shembje e Levizjes 5 Yje : ...
Vota e Rajoneve Italiane si test i impulsit Salvini: Guida për ditën e zgjedhjeve
Nga: Alessandro Speciale   (Bloomberg) - Investitorët janë duke vëzhguar votimin rajonal të së dielës në Itali, si një test kyc mbi atë...
Itali/ Qendra e djathtë 50% shqetëson Pd dhe M5s: ja sondazhi i fundit.
Sipas sondazhit të Index Research, Lega po rritet përsëri. Mirë edhe FdI,ndërsa Demokratet zbresin dhe 5yjet mbahen. Ja numrat Nga: Alberto Gio...
Faqja 10 prej 92« E para...89101112...203040...E fundit »