Francë: Manuel Valls shpall kandidaturën për president këtë të hënë. Po presim, akoma e hënë është
(FOTO: Manuel Valls, flamuri i Francës në sfond) -Nuk dihet, e François Hollande-it apo e Manuel Valls, është tehu ose doreza e thikës që ka ça...
Kryeministri italian Matteo Renzi jep dorëheqjen pas humbjes në referendum
(FOTO: Manifestime popullore pas mesnate në Iali në entuziazë Kryeministri Italian, Matteo Renzi ka dhënë dorëheqjen pasi ka pësuar humbje të t...
Sot mund të vendoset fati i BE. Hapen votimet në Austri dhe Itali, vota kundër Establishmentit
(FOTO: Matteo Renzi i Italisë dhe Norbert Hofer i Austrisë) Sot në mëngjes u hapen qendrat e votimit për turin e dytë të zgjedhjeve presidencia...
Hollande tërhiqet, Valls përshëndet “zgjedhjen prej burri shteti”
  François Hollande njoftoi të enjten në një dalje të drejtëpërdrejtë nga pallati Elysée se nuk do të rikandidojë për president. Në një fja...
Një shtet tjetër po heton mbi fondet për fushatën e Hillary Clinton: Gjermania!
  (FOTO: Kancelarja Merkel dhe Sekretarja Clinton) / Qeveria gjermane ka financuar fushatën elektorale të Hillary Clinton përmes Fondac...
E majta franceze po kryen vetëvrasje
(FOTO: Francois Holande dhe Manuel Valls) Ndërsa e djathta e zgjodhi përfaqësuesin e vet, François Fillon, për presidencialet e 2017, nga e maj...
François Fillon presidenti i ardhshëm i Francës?
(FOTO: François Fillon, kandidat për president i Francës) Shumë shpejt për ta thënë, por mbrëmë Franca ndoqi drejtpërdrejt fitoren e pastër të ...
Angela Merkel pendohet dhe bën “kthim pas”. “Do të deportoj 100 mijë emigrantë!” vitin tjetër- tha.
(FOTO: Angela merkel- kancelare e Gjermanisë në konferencën e Konservatorëve) Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se vitin e ardhshëm d...
Arrestohen 7 të dyshuar si terroristë të ISIS që planifikuan sulme në Paris
(FOTO: Nga një askion i policisë së Parisit pranë kullës Eiffel) -Objektivi i sulmeve ishin tregu i Krishtlindjeve, Disneyland, bare e kafe, Se...
SHTESË E LAJMIT : “Bashkimi Europian mbyll perden për negociata me Shqipërinë”
  (FOTO: Gunther Krichbaum në konferencë shtypi) Siç njoftuam, pasi Gjermania i tha “jo” pranimit të negociatave të Shqipërisë për në B...
Faqja 30 prej 34« E para...1020...2829303132...E fundit »