Delingpole: Të majtët të indinjuar nga pianoja prej ari e Mbretëreshës
(Foto nga: JOHN STILLWELL/AFP/Getty) Mbretëresha ka një piano ari!- Një gazetë e majtë është habitur për zbulimin - pasi e ka parë në sfond në ...
Eurokratët shpërblejnë veten, rrisin pagesat e Krishtlindjeve, Juncker ‘shkakton tronditje’ në darkën festive. VIDEO
( Foto nga: JOE KLAMAR/AFP/Getty Images)/ Komisionerët evropianë dhe eurokratët e tjerë po marrin rritje të konsiderueshme të pagesave për Kris...
Ndërsa lëvizja e ‘jelek verdhëve’ të Francës zvogëlohet, po tani?
  Paris (AFP) - Protestat anti-qeveritare, që kanë tronditur Francën gjatë muajit të kaluar, u zbutën ndjeshëm gjatë fundjavës, pasi qever...
Kosova e tradhtuar nga BE për udhëtimin pa viza, thotë Kryeministri
The Associated Press BRUKSEL (AP) - Kryeministri i Kosovës tha të hënën se vendi ndihet i tradhëtuar nga Bashkimi Evropian, të cilin po aspiron...
Theresa May cakton Janarin si kohë për votimin e Brexit-it në Parlament
Theresa May cakton  një nga periudhat e muajit Janar si kohë më të përshtatshme për votimin e Brexit-it në Parlament Anëtarët e Parlamentit do ...
Bruksel, korteu kundër ‘Global compact’: Përplasje mes policisë dhe manifestuesve
-Në qytet dy kortei: i pari "kundër Marrakesh", tjetri antiracist. Përleshje mes pro-migrantëve dhe të djathtës ekstreme. Policia akuzon manifestu...
Akti V: Franca mbërthehet në një tjetër fundjavë të protestave anti-Macron
( Foto nga:VALERY HACHE/AFP/Getty Images)   PARIS (AP) - Një prani e fortë policore u vendos të shtunën në Paris për demonstratat e pla...
Deputeti gjerman i AfD thotë se BE vepron si ‘Traktati i Varshavës’ mbi Brexit
Deputeti i Alternativa Populiste për Gjermaninë (AfD), Petr Bystron ka hedhur poshtë qëndrimin e tanishëm të Bashkimit Europian ndaj Brexit, duke ...
BE: ‘Asnjë nga shtetet anëtare nuk është mjaft i fortë për të ndjekur interesat kombëtare’
  ( Foto nga: EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images)/ Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikës së Siguri...
Delingpole: Ding Dong!, magjistarja nuk ka vdekur. May jeton që të shkatërrojë Brexit
Ding Dong, shtriga nuk ka vdekur. Kundër gjithë arsyeve, Theresa Maj - kryeministrja më e keqe në historinë britanike - përsëri i ka mbijetuar ...
Faqja 40 prej 87« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »