Shko pak në Shkodër, zoti Kryeministër!
Nga Nard Ndoka, deputet/ Zgjohu Zoti Kryeminister, Rendi dhe siguria nuk jane statistikë numrash, por garanci dhe shpresë për të jetuar në k...
Kriza e re e BE quhet ‘Aquarius’
Nga: Veritas Albania/ Një anije me emigrantë, e ngarkuar sipas misioneve të shpëtimit të NGO, dhe që ka në bord 141 emigrantë, i është afruar brigj...
Thaçi, Vuçiq dhe Mogherini – të vetëm për ndarjen e territoreve. “ Kufijtë ndryshohen vetëm me luftë!”, Haradinaj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se lëvizja e kufijve të Kosovës mund të bëhet vetëm me luftë dhe sipas tij çështja e vetme që mu...
Dënimi ishte caktuar para gjyqit; kush rebeloi?
Frrok Çupi/ Pse po ‘ekzekutohen’ pasi gjyqi i shpalli të pafajshëm kryetarin e Gjykatës së Lartë Zaganjori, dhe kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Ded...
KOSOVË- SERBI, LUFTA FAKE.
Frrok Çupi/ Pse të mos ketë edhe një luftë ‘fake’ mes dy shteteve fqinjë: Serbi dhe Kosovë?! Ora e kësaj ‘lufte’ ka ardhur tani. Tani, kur: 1.S...
Hajdaraga: Politikanët e lartë shtyhen në homazhet e një kolegu të braktisur/ FOTO
Nga: L. Skiro/ Shumë njerëz, kolegë dhe ish- kolegë politikanë u radhitën sot në linjën e homazheve për Luan Hajdaragën, që ndërroi jetë dje. ...
Erion Veliaj për vendimin e Ilir Metës: ‘Pritëm 40 vjet, presim edhe 40 ditë’ për Teatrin e ri
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, e cilëson zhgënjim vendimin e Presidentit Meta për të kthyer ligjin që do t’i jepte Tiranës një Teat...
Pjetër Arbnori para Kuvendit. Politikanët fshehin autorin e veprës dhe vetë Pjetrin.
Nga: L. Skiro/ Prej sot, në lulishten e godinës së Kuvendit të Shqipërisë do të qëndrojë busti i ish-kryetarit të Parlamentit, Pjetër Arbnori....
PD e LSI kërkojnë ‘ndershmërinë’ e përgjimit të tyre. Sot kallëzuan penalisht kryeministrin Rama.
Kryetarët e grupeve parlamentare të dy partive të opozitës, PD- LSI kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj krye...
Cili është ‘engjëll‘ e cili ‘dragoi’ në aferën e 3.4 milionë euro?. Basha e Balla sot para Gjykatës.
Sot në orën 13:00 Gjykata e Krimeve të Rënda ka thirrur për t’u përballur kryetarin e grupit të PS, Taulant Balla dhe kryedemokratin, Lulzim Basha...
Faqja 30 prej 50« E para...1020...2829303132...4050...E fundit »