Fatos Nano foli si Julius Fucik
  Frrok Çupi Fatos Nano ishte mbrëmë në ekran përballë të gjithëve. Cinikët thonë se doli ‘për vete’ meqë ka kohë pa u shfaqur. Batakçinjtë...
Turqia do të rrisë deri në 1 mld. euro shkëmbimin tregtar me Shqipërinë dhe do të hapë konsullatë në Vlorë!
“Me Shqipërinë ndajmë një histori rrënjësore dhe kulturë të përbashkët. Marrëdhëniet tona dypalëshe po shkojnë në mënyrë të mrekullueshme. Bashk...
Ish-këshilltari i Bashës: Fatkeqësi për vendin nëse zbatohet programi i PD-së
KOMENT/ Besart Kadia, ish-këshilltari i kryedemokratit Lulzim Basha,  i cili aktualisht është zv.ministër i Financave, ka reaguar në lidhje me pro...
PD harron Rugovën apo mban inatin ndaj ‘armikut’? Basha e kujton Ibrahim Rugovën dy ditë me vonesë për 15-vjetorin e vdekjes
KOMENT/ PD e Shqiperise dhe LDK e Kosoves, e udhehequr nga Ibrahim Rugova ishin shpallur 'te djathta' dhe aleate. Por shume shpejt, lideri i PD...
Qysh sot, çdo ditë të jetë 21 Janar
  Frrok Çupi Për gjithë planetin sot është data 22, por për ne shqiptarët duhet të jetë, si dje- 21 Janar. Edhe nesër, e pasnesër, e çdo ditë......
Premtimi i kryeministrit për drejtësi ‘që nuk harron’, një gur që ndryshon historinë. Dëshmorëve të 21 Janarit u dorëzohet titulli i lartë
Kryeministri Edi Rama, Kreu i Kuvendit, ministri i Mbrojtjes dhe ministrja e Drejtësisë u kanë dhënë titullin “Dëshmori i Atdheut” familjarëve...
4 të vrarët para kryeministrisë shpallen ‘Dëshmorë të Atdheut’/ Rama: Sot një ditë reflektimi në rrugën e reformimit të sistemit të drejtësisë
Në 21 janar 2011 në Bulevard u vranë Hekuran Deda, Ziver Veizi, Faik Myrtaj e Aleks Nikaj, ndërsa sot kryeministri Edi Rama në një konferencë për ...
Pse preket Franca nga një fjalë?!
  Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë kur të gjith...
Pse ambasadorja Yuri Kim takon Vitore Tushën, të përfolur si e afërt me Ilir Metën?
KOMENT/ Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kryetaren e KED-së, Vitore Tusha.  Kim shkruan se Vitore...
Merkel inkurajoi Ramën/ Gazeta Bild, komenton ndërmjetësimin mes Turqisë e Greqisë
Në mediat gjermane është komentuar ndërmjetësimi shqiptar për krizën greko turke. Gazeta gjermane Bild shkruan se ka qenë Merkel që personalisht ka inkurajruar Ramën të ulë në tavolinën e bise...