Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut, nëse ka pengesa për Shkupin
 Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, ka bërë thirrje duke shpalosur qëndrimin zyrtar të Italisë, për ndarjen e rrugëtimit të Shqipërisë ng...
Rama bisedon me Joe Biden në Samitin e NATO-s
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë të shkurtër me presidentin amerikan, Joe Biden, gjatë samitit të NATO-s, i cili po mbahet në S...
Rama i përgjigjet Bullgarisë: Ou, paskeni probleme me të folurën time? Hiqni veton ose më duroni
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Bullgarisë e cila kritikonte qasjen e tij në Bruksel pas bllokimit të negociatave. “Oh! Ministria e Ja...
Rama ia thotë në sy gazetares bullgare: ‘Jeni një turp! Do ta ndërtojmë Europën në vendin tonë!’.
Nga samiti i BE-së në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka akuzuar Bullgarinë se po mban peng anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në B...
Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia vendosin sot: Të bojkotojnë apo jo Samitin e BE?!
Në pritjen e JO-së së mundshme të Bullgarisë për hapjen e negociatave, Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia po mendojnë të refuzojnë pjesëmarr...
Sanna Marin: ‘Jemi së bashku për Ukrainën, jemi për hapjen e negociatave Shqipëri-BE’.
Fillimisht,  kryeministre e Finlandes, Sanna Marin u ndal te marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Finlandës që prej vitit 1956 kur Evropa asokohe dukej...
Sanna Marin, kryeministre e Finlandës, mirëpritet me ceremoni zyrtare nga Rama në selinë e Qeverisë.
Kryeministrja finlandeze Sanna Marin ka mbërritur në ambientet e Kryeministrisë shqiptare ku dhe është nderuar me ceremoni zyrtare....
110 vjetori i pavarësisë: Rama bën thirrje për një Kuvend të përbashkët Shqipëri-Kosovë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i bëri kërkesë homologut të tij Albin Kurti për ngritjen e një Kuvendi të përbashkët Shqipëri-Kosovë. “Dhe ...
Nga të gjitha nismat rajonale, SHBA përkrah veçanërisht Open Balkans: Christopher Hill
Kushdo që ka pasur dyshime për përkrahjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Open Balkan, ato i ka shuar ambasadori amerikan në Serbi, Chris...
Ah, ta kishim një luftë!… sot, jo nesër.
Frrok Çupi Sigurisht, kjo që po bëj unë, është një ironi...! Po flas siç mendojnë këta që e gjejnë veten mirë në konflikt. U dyndën me duzina ‘...