I FUNDIT: Rama ka ‘rrëzuar’ jo vetëm datën e zgjedhjeve, por gjithë paketën McAllister
Burime nga brenda grupimeve në bisedime për krizën, tregojnë se  Kryeministri Edi Rama ka hequr dorë jo vetëm nga spostimi i datës së zgjedhjeve, ...
Presim orën 21.00. Basha mbledh aleatët pë “dorën e fundit”
Kabineti i zotit Basha ka njoftuar se në ora 21.00 ai do të thërrasë një takim tjetër të aleatëve në Opozitë. Të presim çfarë do të thuhet. Sipas ...
Dy kampet (qeveri- opozitë) janë tërhequr, po diskutohen pika kyçe.
Nga: Zëri i Amerikës/ Në Shqipëri pas kërkesës së djeshme të Zëvendës Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit Hoyt Brian Yee, opozita dhe qeveri...
Agron Duka del nga salla e negociatave, direkt te Partia: ‘Ja çfarë është ofruar’
Kryetari partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka mbledhur në mënyrë urgjente asamblenë e partisë për ti informuar në lidhje me negociata që po...
Ambasadori Lu prapë në zyrën e kryeministrit; përpjekjet për ‘McAlliste’
Ambasadori amerikan Donald Lu ka shkuar sot pradite përsëri na Kryeministri ku ka takuar kryetarin e qeverisë, Edi Rama. Takimi ka nisur në nisur ...
Dash Shehi thotë se ‘kushtoj më shumë’ se 500 mijë euro, sa ishte oferta e qeverisë për të dalë nga protesta
Dashamir Shehi, kryetar i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar (LZHK) ka hedhur dritë mbi një akuzë që bëri publikisht kryetari i PD, Basha, gjat...
Kryeministrin Rama nuk e duan në Shkodër, i zënë rrugët por ai hyn me helikopter.
Kryeministri Edi Rama ka hyrë me helikopter në Shkodër për të marrë pjesë në tubimin elektoral me të rinjtë që votojnë për herë të parë. Të rin...
Takimi Rama- Yee ka zgjatur 70 minuta. ‘Nesër prapë te Çadra”.
Rreth 70 minuta ka zgjatur takimi i kryetarit të PD Lulzim Basha me zv/ndihmës sekretarin amerikan të shtetit Hoyt Brian Yee i cili po zhvillon vi...
Dështon plani i Yee për të inkurajuar Opozitën e Opozitës
Që prej mëngjesit të sotëm kur diplomati amerikan, Brian Yee, që mori përsipër zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri, deklaroi agjendën e një ta...
Kriza politike/ Përfundon edhe takimi i diplomatit Yee me presidentin e zgjedhur, Meta. Asnjë njoftim- përsëri.
  Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, ka zhvilluar një takim edhe më kryetarin e Kuvendit dhe pres...
Faqja 3 prej 512345