Kryeministrin Rama nuk e duan në Shkodër, i zënë rrugët por ai hyn me helikopter.
Kryeministri Edi Rama ka hyrë me helikopter në Shkodër për të marrë pjesë në tubimin elektoral me të rinjtë që votojnë për herë të parë. Të rin...
Takimi Rama- Yee ka zgjatur 70 minuta. ‘Nesër prapë te Çadra”.
Rreth 70 minuta ka zgjatur takimi i kryetarit të PD Lulzim Basha me zv/ndihmës sekretarin amerikan të shtetit Hoyt Brian Yee i cili po zhvillon vi...
Dështon plani i Yee për të inkurajuar Opozitën e Opozitës
Që prej mëngjesit të sotëm kur diplomati amerikan, Brian Yee, që mori përsipër zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri, deklaroi agjendën e një ta...
Kriza politike/ Përfundon edhe takimi i diplomatit Yee me presidentin e zgjedhur, Meta. Asnjë njoftim- përsëri.
  Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, ka zhvilluar një takim edhe më kryetarin e Kuvendit dhe pres...
Çadra e Opozitës pushton edhe fantazinë e maxhorancës
  Sot në mëngjes, të dërguarit e kryeministrit Rama, kanë ngritur një çadër në oborrin e Bashkisë së Shkodrës. Ngjasimi me Çadrën e Opozit...
OSBE edhe në zyrën e Bashës, si në zyrën e Ramës, para se të vijë Yee
(FOTO: Arkiv)/ Një akt i çuditshëm diplomatik: Ambasadori i OSBE, pak para se të trokasë në këto zyra diplomati amerikan Yee, ka ‘pirë kafen e ...
Nisin takimet e Hyot Brian Yee për zgjidhjen e krizës në Tiranë, në fillim me Ramën
Misionari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yee, ka mbërritur në Tiranë, fillimisht në zyrën e kryeministrit Rama. Biseda ka zgjatur rreth 80 m...
Cili është Hoyt Brian Yee, a vjen sot për zgjidhje apo për një përplasje të re?
Nga Laert Skiro/ Hoyt Brian Yee duket se vjen, jo nga Shtetet e Bashkuara, por nga Budva ose nga Shkupi. Ai ka qenë në misiione n diplomatike n...
Nesër, 2000 policë në ‘gjueti’ të Protesës së Opozitës
Protesta e opozitës paraditen e së shtunës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të angazhojë një numër të lartë punonjësish policie, të cilët pri...
E DUAN- S’E DUAN, TË GJITHË ME PROTESTËN 13
Nga Laert Skiro/ Duket se data 13 është zgjedhur si sfidë ndaj paragjykimeve. Partia Demokratike i ka hyrë udhëtimit të protestës bashkë me ale...
Faqja 3 prej 41234