Nisin takimet e Hyot Brian Yee për zgjidhjen e krizës në Tiranë, në fillim me Ramën
Misionari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yee, ka mbërritur në Tiranë, fillimisht në zyrën e kryeministrit Rama. Biseda ka zgjatur rreth 80 m...
Cili është Hoyt Brian Yee, a vjen sot për zgjidhje apo për një përplasje të re?
Nga Laert Skiro/ Hoyt Brian Yee duket se vjen, jo nga Shtetet e Bashkuara, por nga Budva ose nga Shkupi. Ai ka qenë në misiione n diplomatike n...
Nesër, 2000 policë në ‘gjueti’ të Protesës së Opozitës
Protesta e opozitës paraditen e së shtunës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të angazhojë një numër të lartë punonjësish policie, të cilët pri...
E DUAN- S’E DUAN, TË GJITHË ME PROTESTËN 13
Nga Laert Skiro/ Duket se data 13 është zgjedhur si sfidë ndaj paragjykimeve. Partia Demokratike i ka hyrë udhëtimit të protestës bashkë me ale...
Çfarë na thotë deklarata e Ilir Metës për dorëheqje si President?
Frrok Çupi/ Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, i sapo zgjedhur President i Republikës, ka deklaruar sonte në emisionin televiziv 'To...
Burime nga PD tregojnë mbi takimin e zotit Basha me kongresmenët e Amerikës
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim për rreth  90 minuta me një grup kongresmenësh amerikanë në selinë e PD të cilët mb...
LULZIM BASHA PAS TAKIMIT ME AMBASADORIN LU: MË 13 MAJ NË PROTESTË MASIVE
  Nga Lulzim Basha/ Menjëherë pas takimit me ambasadorin e SHBA në Tiranë, Donald Lu, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, ka postuar në ...
Ambasadori i SHBA, Lu në takim ‘kokë më kokë’ me Bashën
Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu mësohet se është duke zhvilluar një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Takimi është duke u zhvillu...
Basha shpall luftën ‘totale’ dhe ‘paqësore’ për votën e lirë
Ofertën e Ramës për t’u futur në zgjedhjet e 18 qershorit, Lulzim Basha e quan lëmoshë, që PD nuk do ta pranojë. Pas mbledhjes së kryesisë dhe gru...
Kryeministri Rama deklaron se po nis fushatën zgjedhore ‘pa opozitën
Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se nesër Partia Socialiste do të nisë fushatën elektorale për zgjedhjet e 18 qershorit, nëse në këto orë të...
Faqja 4 prej 512345