Zgjedhjet vendore/ Meta, në prag të ditës së shkarkimit, sulmon Gjykatën Kushtetuese se ‘ka kryer shkelje të rënda!’.
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, të premten e 14 janarit ka deklaruar se disa nga anëtarët e Gjykatës Kushtetuese (GJK) për shqyrtimin e çështj...
Berisha gati 3 orë në Prokurori: ‘Shëmtira më kryesore! Basha i lidhur me vrasës dhe fondamentalistë!’
“Shëmtira më kryesore, akti më i paimagjinueshëm, momenti më kriminal në historinë e 30 viteve, ishte Lulzim Basha i rrethuar nga një bandë vrasës...
Sali Berisha për herë të dytë në Prokurori, herën e parë në 2015, dëshmoi kundër Metës, të cilin e akuzonte për planifikimin e dy vrasjeve
Nga: Adriatik Doçi/ Sali Berisha ka konfirmuar paraqitjen sot në Prokurorinë e Tiranës, për të dëshmuar për protestën e dhunshme të 8 janarit, ...
Sot, 109 Vjetori i Policisë së Shtetit/ Mesazh i kreut të policisë, Nano: ‘Të mos e çojmë dëm besimin e qytetarëve!
Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka theksuar se nuk duhet shpërdoruar besimi i qytetarëve, gjatë ceremonisë së 109 Vjetorit të  Policisë ...
Protesta e dhunshme e 8 janarit, Berisha sot në Prokurori
Ish kryeministri Sali Berisha është thirrur në Prokurorinë e Tiranës për t’u marrë në pyetje për protestën e thirrur prej tij më 8 janar. Ish l...
Protesta tek PD/ Prokuroria kërkon arrest shtëpie për 5 të akuzuar
Nga 34 të arrestuar për protestën tek PD, vetëm për 5 prej tyre akuza kërkon arrest shtëpie. Një ditë përpara protestës së 8 janarit të thirrur ng...
Selia e PD-së/ Policia: Çdokush që kryen akte dhune do të përballet me ligjin
Qytetarët që prishin rendin dhe sigurinë, duke ndërmarrë akte dhunë do të përballet me forcën e ligjit, shkruan policia e shtetit, duke iu refer...
Skandali me publikimin e pagave, 4 të arrestuar! Prokuroria: 2 specialistët e IT e Tatimeve i shitën të dhënat për 20 mijë lekë.
Katër persona janë arrestuar në lidhje me skandalin e publikimit të pagave dhe të dhënave personale të mbi 650 mijë qytetarëve. Në pranga përfundu...
2022 do jetë vit i vështirë për ata/ Kreu i SPAK lajmëron intensitet të hetimeve për korrupsion
“2022 do jetë vit i vështirë”, kështu është shprehur për mediat këtë të mërkurë kreu i SPAK, Agim Kraja, duke theksuar se do të ketë intensite...
Kreu i SPAK, Kraja: ‘Viti 2022, hetime për të mëdhenjtë; kemi çështje të hapura!’.
Për kreun e Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, Arben Kraja, deri në këto momente nuk ka elementë që e lidhin daljen e të dhëna...
Faqja 1 prej 4912345...102030...E fundit »