Komisioneri Publik apelon vendimin e KPK: ‘Gjyqtaret Valdete Hoxha dhe Etleva Deda nuk mund të kualifikohen’.
Komisioneri Publik ankimon në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, pranë Gjykatës Kushtetuese, vendimin e KPK që ka konfirmuar në detyrë subjektin e ri...
Shtetet e Bashkuara mbështet ‘çlirimin’e vendit nga mafia dhe krimi: ‘Çështjet e rëndësishme të mos i ikin Drejtësisë’.
Ambasada e SHBA-së del sërish në mbështetje të SPAK dhe drejtësisë së re. Një mesazh i fortë, ku SHBA thekson se ka ardhur koha që SPAK të lej...
Dalin pamjet/ I rrethuar nga forcat FNSH, ja momenti kur biznesmeni Ylli Ndroqi shoqërohet në polici
Lajmi që bëri më shumë bujë paraditen e sotme ishte sekuestrimi i pasurisë së biznesmenit të njohur në fushën e medias Ylli Ndroqi. SPAK e ka m...
SPAK vendos sekuestron për pasuritë e Ylli Ndroqit, president i Ora News Tv. Zoti Ndroqi ndodhet në Polici.
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ( SPAK), ka marrë vendimin për sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndroqit (alia...
Aida Hajnaj në krye të FBI/ Aleatët mirëpresin zonjën ‘e hekurt’. Pas SHBA, sot edhe ONM e quan ‘hap i rëndësishëm’.
Shefja e ONM në Shqipëri, Genoveva Ruiz Calavera e ka konsideruar emërimin nga KLP të Aida Hajnajt në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit si një h...
Shtetet e Bashkuara: ‘BKH do të trajnohet nga FBI amerikane. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë’/ Ambasada në Tiranë
  Ambasada e SHBA në Tiranë ka vlerësuar zgjedhjen e Aida Hajnaj në krye të BKH, duke e cilësuar këtë si një piketë historike në zbatimin ...
Kjo zonjë është shefe e ‘FBI’, Buroja Kombëtare e Hetimit, Aida Hajnaj.
KLP ka emëruar unanimisht Drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj. Mësohet se për Hajnajn, zëvendësdrejtoreshë e Policisë së Shtetit...
Shtetet e Bashkuara: Mos vononi Gjykatën e lartë/ Kim: ‘Vonesa jo vetëm vonon, por e mohon’ Drejtësinë
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka zhvilluar sot një bisedë online me përfaqësues të KLGJ e GJL. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, diplo...
Edhe një gjykatës tjetër tmerrohet para ligjit; jep dorëheqjen Alaudin Malaj i Apelit.
Gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka dhënë dorëheqjen. Burime për Top Channel bëjnë me dije se ai e ka dorëzuar dorëheqjen në KLGJ. Në letrën, ...
SPAK zgjedh nesër kreun e ‘FBI’, dmth., Byrosë Kombëtare të Hetimit.
Mes këtyre 4 kandiatëve që shfaqen ne foto, nesër do të zgjidhet kreu i Byrosë Kombëtare të Hetimit. 4 vite pas miratimit të reformës në drejtësi,...
Faqja 1 prej 3212345...102030...E fundit »