Saimir Tahiri ndalohet të udhëtojë jashtë vendit. Prova e fundit: Gruaja e tij mesazhe WahtsApp me Orest Sotën.
Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “paraqitje një herë në javë’, dhe ndalim i udhëtimeve jashtë vendit për ish- ministrin Saimir ...
Presidenti Meta, ndryshe nga paraardhësi Nishani mbi Prokurorin.
Presidenti Ilir Meta tha sot se ‘zgjedhja e prokurorit të Përgjithshëm është ‘përgjegjësi ekskluzive e Kuvendit’. Ndërsa pak ditë më parë, preside...
Prokurori i nesërm takon prokurorin që po shkon.
Ka dalë në skenë emri i Ferdinand Elezit si kandidat për Prokuror të përgjithshëm. Jo vetëm emri, por ai ka shkuar në zyrën e Prokurorit aktual, L...
Prokurori bie mes krizës: Ta zgjedhim “të bardhë a të verdhë”? Njësoj është, përderisa e zgjedh politika
Mbarimi i mandatit të Prokurorit të Përgjithshëm shënon ditën e sotme. Të gjithë të fuqishmit e vërtetë të politikës duan ta zhdukin një orë e më ...
‘Viktimat’ e Vettingut janë te pragu- njofton ministri Xhafaj; shumë shpejt i keni në dorë
Vettingu, ky proces purifikimi në Drejtësi, është konsideruar si ‘dënim’ i disave që do të mbeten viktima të Reformës në Drejtësi. Kjo është perce...
320 milionë lekë dëm shtetit , gjykata e Sarandës e pushoi çështjen e kryetares së Bashkisë.
Kryetarja e Bashkisë së Sarandës, Floriana Koka, është kallëzuar penalisht nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për “shpërdorim detyre”. Dëmi i kons...
Adriatik Lalla nuk ka ‘kthim’. Mund të kemi prokuror të përkohshëm.
Kryeprokurorit Adriatik Llalla i mbaron mandati në fillim të dhjetorit, dhe do të duhet të lërë detyrën. OPDAT dhe EURALIUS japin rekomandime të q...
Dosja ‘Habilaj’, nga italisht, përkthehet në gjuhën shqipe. Gati për ‘moskeqkuptim’.
Ministria e Drejtësisë njoftoi se ka përfunduar përkthimin e dosjes voluminoze të Habilajve, të mbërritur nga autoritetet italiane. Lajmi është...
Korrupsioni prodhon krim. Gjyqtaren Hafizi e paskan vrarë me tokat e grabitura të Spillesë
Kur kërkuan ‘rrënjët’ e një lirimi të shpejtë nga burgu të vrasësit Fadil Kasemi që vrau gruan, gjyqtaren Fildes Hafizi, gishti shkoi edhe të gjyk...
Prokuroria për zgjedhjet, 3014 punësime në fushatë gjatë fushatës vihen nën hetim. VIDEO
Pas kallëzimit të ish-zëvendës kryeministres teknike Ledina Mandia, se qindra persona ishin punësuar gjatë fushatës elektorale në shkelje të Kodit...
Faqja 19 prej 23« E para...10...1718192021...E fundit »