Meta ka rënë në qerthullin kriminal- krimi ndjell krimin.
Po Meta, a mund të tërhiqet? Fakti që nuk e nxori dekretin kërkon që të testojë ndërkombëtarët. E mira ishte që ta kish nxjerrë dekretin që shqipt...
Dis-kreditimi i Metës: Konstitucionalisti mendon se ka një marrëveshje të fshehtë
Pasi Ilir Meta si president ka shpallur vendimine  tij për dis- kretimin e dekretit të tij mbi datën e zgjedhjeve, ka reaguar konstitucionalisti i...
Matthew Palmer: ‘Duam që Gjykata Kushtetuese të funksionojë së më shpejt, por pritet kandidati nga Meta’
-Intervista- Pyetje: Cila është pikëpamja e Departamentit të Shtetit lidhur me mënyrën si po shkon reforma në drejtësi dhe a keni ndonjë shq...
Donika Prela: Dosja 339 është më e madhja deri sot, 74 vetë nën hetim, numri do të rritet
Në valën e debateve televizive dhe politike mbi rrjedhjen e përgjimeve nga dosjet e prokurorisë- të cilat i publikoi edhe një gazetë në Gjermani, ...
Erion Braçe shpall emrin e prokurorit që shiti dosjen hetimore 339
Zv/kryeministri Erion Braçe deklaroi edhe emrin e prokurorit që, sipas tij, ka shitur dosjen 339, gjatë emisionit 'Open' të Eni Vasilit në Top Cha...
Media pyet: A e shkatërroi Besim Hajdarmataj dosjen e blerjes së votave
Një seri përgjimesh janë  publikuar sot nga gazeta gjermane Bild, mes Astrit Avdylajt, kreut të grupit të Shijakut,  kryebashkiakut aktual të Durr...
Pas ‘Bild’/ Prokuroria nis ‘kryesisht’ hetimin ‘për nxjerrjen e sekretit hetimor’.
Pak orë pas publikimit të gjashtë përgjimeve të gazetës prestigjioze gjermane “Bild” mes kreut të bandës së Shijakut, Astrit Avdylajt, kreut të Ba...
Përgjimet nga ‘Bilt’: Manja kërkon hetim për nxjerrjen e sekretit hetimor.
Kreu i Komisionit të Ligjeve, njëherësh deputeti i PS-së, Ulsi Manja ka reaguar për përgjimet e publikuara sot në gazetën gjermane “Bild” për dosj...
BE e ka me presidentin Meta: ‘Reforma në drejtësi është e pakthyeshme! Mos harrojmë pikën ku do të arrijmë’
Para dy ditësh, presidenti Meta sulmoi institucionet e BE dhe të SHBA që iniciuan dhe mbështetën Reformën në Drejtësi, duke e quajtur ‘reformë të ...
Nuk doni dhunë nga politikanët e opozitës?… Të fillojë punë SPAK dhe Byroja e Hetimit.
  Nga: Zef Brozi/ Uashington D.C/ Qe te mos ketë me as dhune ne protestat e opozitës duhet qe SPAK dhe Byroja Kombëtare e Hetimit te filloj...
Faqja 19 prej 32« E para...10...1718192021...30...E fundit »