Shqipëria dhe Spanja, marrëveshje për ekstradimin e shtetasve
Ministri i Drejtësisë në Republikën e Shqipërisë, Ulsi Manja, në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se, është arritur një marrëveshje me...
Nënkomisari Saimir Hoxha shpallet zyrtarisht ‘Dëshmor i Atdheut’, fëmijët trajtim si fëmijë të Republikës.
Dje u vra në krye të detyrës dhe sot nënkomisari i Lezhës, Saimir Hoxha është shpallur “Dëshmor i Atdheut” me vendim qeverie. Ministri i Brends...
Sot mbahen homazhe për oficerin Saimir Hoxha, vrarë në krye të detyrës.
Mbahen sot homazhe për nënkomisarin Saimir Hoxha, i cili u vra paraditen e djeshme teksa ishte në krye të detyrës nga 21-vjeçari Aldi Rama. Homazh...
Rihapet dosja ‘Gërdeci’! Ish-ministri Fatmir Mediu do të gjykohet. Nisin hetimet.
  Gjykata e Posaçme e Apelit ka dhënë “dritën jeshile” për tragjedinë e Gërdecit. Magjistratja e posaçme Saida Dollani ka marrë vendimin n...
Gjykata e Posaçme vendos sot rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu
Aksion në Vlorë, SPAK zbarkon në KadastëRihapet çështja “Gërdeci”. Gjykata e Posaçme vendos rigjykim për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. S...
Nëse nuk kapet për 5 vjet, Llalla del “i pastër”
Nga Ana Gjoka “Nëse vendimi nuk ekzekutohet brenda 5 viteve, ai shuhet”. Kreu i Shoqatës së Avokatëve Penalistë të Shqipërisë, Sai...
Kryeprokurori Adriatik Llalla ëhtë larguar nga Shqipëria, shpallet në kërkim kombëtar.
Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka bërë me dije se ish kryeprokurori Adriatik Llalla është shpallur në kërkim kombëtar. Ndër të tjera zbulo...
2 vite burg për Adriatik Llallën, dhe konfiskim i pronave! Ish-kryeprokurori, zyrtari më i lartë që përfundon në qeli
Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla do të mbyllet në burg. Vendimi përfundimtar, i formës së prerë dhe i zbatueshëm, është marrë sot nga ...
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese akuzohet për fshehje pasurie.
Gjyqi ndaj ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese u shty, pasi Bashkim Dedja kërkoi kohë për t’u njohur me aktet.  Hetimi ndaj Dedjes është mbyl...
Tetori si muaji i fundit i Metës, Yuri Kim në Gjykatën Kushtetuese: Priten vendime me integritet dhe pavarësi!
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka qenë sot në Gjykatën Kushtetuese në një takim me anëtarët e saj, të cilët pritet që të marrin vendime të vështir...
Faqja 2 prej 4512345...102030...E fundit »