Gjykatësi Gjin Gjoni jep dorëheqjen nga sistemi i Drejtësisë.
Gjyqtari Gjin Gjoni ka dhënë dorëheqjen si gjyqtar pranë  Gjykatës së Apelit të Tiranës. Doreheqjen e ka bere te njohur përmes një letre dorëzuar ...
Bllokohet procesi për Gjykatën Kushtetuese, bien 9 kandidatë: 3 tërhiqen dhe 6 nuk plotësojnë kriteret.
Është bllokuar sërish ngritja e Gjykatës Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka njoftuar se ky bllokim ka ardhur si pasojë e tërheqj...
COVID19/Mbyllet edhe Gjykata e Apelit në Tiranë: Infektohet gjyqtari.
Gjykata e Apelit në Tiranë ka reduktuar punën pasi një prej gjyqtarëve ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Mësohet se duke filluar nga dita e...
Këshilli i Lartë i Prokurorisë emëron zonjën Manjola Kajana prokurore në Prokurorinë e Posaçme (SPAK).
Sot  paradite  përmes platformës on-line, është mbajtur mbledhja e 63-të e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ku eshte vendosur qe zonja Manjo...
Pezullohet puna në gjykatat Durrës dhe Kavajë, dikush i infektuar me Covid19.
Pezullohet veprimtaria e gjykatës së Apelit Durrës për shkak të Covid-19. Infektimi i disa punonjësve të gjykatës ka detyruar në daljen e një ...
Sokol Sadushi zgjidhet zvëvendës kryetar i Gjykatës së Lartë.
Në mbledhjen e përgjithshme të gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë u mor vendimi se Sokol Sadushi do të jetë zëvendëskryetar i Gjykatës së Lartë. M...
Mbaron arratia e kryebashkiakut Agim Kajmaku, kapet nga policia në një spital privat
Merr fund arratia e Agim Kajmakut. Ish-kryetari i Bashkisë së Vorës është arrestuar dhe tashmë ndodhet në ambientet e një spitali privat në Tiranë...
KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren Shpresa Beçaj, kukësiane e preferuar e pushtetit korruptiv.
Gjyqtarja e Apelit, Shpresa Beçaj është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë  sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Gjyqtarja e Apel...
Operacioni që prangosi 37/ Ambasadorja Kim: Urime SPAK, vijoni me punën e jepni më shumë rezultate
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale lidhur me operacionin mes SPAK dhe anti-mafias italiane...
Mega operacioni italo-shqiptar/ De Raho: Operacioni më i madh i përbashkët! Kraja: Do hetohen zyrtarë shqiptarë…
Kreu i Antimafias italiane Federico Cafiero De Raho ka drejtuar një konferencë të mbajtur online, mes drejtuesve të policisë dhe prokurorisë s...
Faqja 2 prej 3212345...102030...E fundit »