Yuri Kim i drejtohet SPAK: Nën hetim çdo i korruptuar, pavarësisht sa i fortë apo sa i pasur është
Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja. Ajo thekson se i ka dhënë ul...
Mega- operacioni i policisë shqiptare dhe spanjolle: Në pranga 107 persona.
Agjentët e Policisë Kombëtare, në një operacion të përbashkët me Mossos d’Esquadra dhe autoritetet e Gjermanisë dhe Shqipërisë, me mbështetjen e E...
Byroja Kombëtare e Hetimit nis të funksionojë, 28 agjentë shpërndahen në rrethe
Sot kanë nisur zyrtarisht punën  28 hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Hetuesit kaluan një sërë testesh si testi i logjikës së arsyetimit, ...
Të hënën agjentët e BKH nisin punën/ Zv.ambasadori i SHBA, Smith: ‘Ditët e pandëshkueshmërisë së të pasurve dhe të fuqishmëve kanë mbaruar!’
Të hënën fillojnë zyrtarisht detyrën 28 hetuesit e BKH që kanë përfunduar trajnimin. Demian Smith, zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara në ...
Prokurori Besim Hajdarmataj, përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë. KPA: Shkeli rëndë besimin e publikut te drejtësia
Dalja përfundimtare nga sistemi i drejtësisë. Ky është fundi i karrierës së prokurorit të Tiranës, Besim Hajdarmataj.  KPA vendosi sot pranimin e ...
U raportua se iu grabit vila në Lalëz/ Flet Arben Kraja: ‘Lajm i sajuar. Duan të godasin SPAK’. ’
Qysh ne mengjesin e pare, disa portale dhe media sociale kane perhapur me shpejtesi lajmin se 'ne Gjirin e Lalzit', jane grabitur disa banesa dhe ...
SPAK ankimon në Apel vendimin e Gjykatës Speciale për Fatmir Mediun
SPAK ka ankimuar në Apel vendimin e GJKKO që rrëzoi kërkesën për rihapjen e hetimeve për Fatmir Mediun. SPAK kërkon rrëzimin e vendimit të Shka...
GJKKO nuk rihap hetimin për Fatmir Mediun. Vepra është parashkruar! SPAK: ‘Do ta ankimojmë!’
Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK, Fatmir Mediu nuk do rihetohet. Por SPAK deklsoi menjehere se do ta ankimoje vendimin e Gjykates. G...
Dosja Gërdeci, GJKKO rrëzon kërkesën e SPAK, nuk rihapet hetimi për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu
Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK, Fatmir Mediu nuk do rihetohet.  Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e SPAK për rihetim të shpërthimit ...
SPAK mësyn te ‘pronat’, bastis zyrat e Kadastrës në Tiranë, 3 të ndaluar për falsifikim, vijon aksioni
SPAK vijon të godasë me dorë të hekurt korrupsionin në nivele të zyrtarëve të lartë. Sot SPAK dhe drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shteti...
Faqja 3 prej 4512345...102030...E fundit »