Artur Kalaja emërohet gjyqtar i Gjykatës së Lartë
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar këtë të hënë emërimin e Artur Kalasë, gjyqtar i Gjykatës së Lartë. “Në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 136 t...
Petro Koçi del nga SPAK: Bota e krimit në lidhje me LSI, ndikuan në zgjedhjet e fundit
Deputeti i PS Petro Koçi në një deklaratë për mediat pasi dha dëshminë e tij në SPAK, dha një deklaratë të fortë kur tha se njerëz nga bota e krim...
SPAK zbarkon në Bashkinë e Fierit, prokurorët marrin dosjet e tenderave të firmosur nga Armando Subashi
Prokurorët e SPAK kanë zbarkuar sot në Bashkinë e Fierit. Newsbomb.al mëson nga burimet se prokurorët kanë marrë tre dosje që kanë lidhje me tende...
Edhe dy prokurorë të rinj morën sot “dritën jeshile” që jenë pjesë e SPAK; bëhen 14
Adnan Xholi dhe Dorina Bejko do të jenë dy prokurorët e rinj të Prokurorisë Speciale SPAK. Ata kanë marrë sot “dritën jeshile” nga Këshilli i Lart...
SPAK thërret Petro Koçin për të dëshmuar për deklaratat e tij mbi ‘mafien e Fierit’.
Më 16 korrik, përmes një postimi në Facebook dhe më pas më të zgjeruara në një intervistë për Report Tv, deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi ...
Një gazetar del në përgjimet e operacionit ‘Shpirti’, paguhej nga grupet kriminale.
SPAK vë në hetim një gazetar e dy punonjës në media për llogari të operacionit "Shpirti". Report Tv mëson ekskluzivisht se hetimet e SPAK me antim...
Skemë mashtrimi me vlera të mëdha/ Operacion me të arrestuar në Tiranë, Drejtuesja e Prokurorisë jep detajet
Në një konferencë për mediat drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj ka bërë me dije se në bashkëpunim me Policinë e Shtetit dhe atë ...
Rubrika të reja të Komisariatit Dixhital, Rama: Qytetarët mund të monitorojnë reagimin e policisë
Komisariati dixhital, i krijuar me qëllim për të inkurajuar pjesëmarrjen e qytetarit në përmirësimin e sigurisë sociale, luftën ndaj korrupsionit ...
Sot 5 vite nga miratimi i Reformës në Drejtësi/ 155 gjyqtarë e prokurorë të shkarkuar, 174 të konfirmuar në detyrë! 56 u dorëhoqën nga ‘frika’ e Vettingut
Koment/  22 korriku është një datë e rëndësishme për historinë e vendit, pasi me duartrokitje, pas një sërë negociatash, 140 deputetët e Kuvend...
Bosi i drogës, Agim Çerma, i dënuar përjetë në Shqipëri, u lirua nga Gjykata e Lezhës
Agim Çerma, bosi shqiptar i drogës i arrestuar dje nga DEA amerikane dhe Policia kolumbiane, ka qenë i dënuar në Shqipëri me burg përjetë. Mediat ...
Faqja 4 prej 45« E para...23456...102030...E fundit »