Gjykata Kushtetuese: Nuk do të mungojë KLD
Në kushtet kur ligjet mbi aplikimin e Reformës në Drejtësi kanë “mbetur rrugës” për arsye procedurash ligjore dhe parlamentare,  Gjykata Kushtetue...
Ambasadori Lu shpreson te Xhafa. Tjetri para këtij “s’ishte gjë!”.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë Donald Lu ka folur për “Zëri i Amerikës” edhe mbi riparimet e qeverisë Rama. Ai tha sot se pret që mi...
Gjykata Kushtetuese reagon pasi lajmi mori dhenë: Nuk kemi rrëzuar akuzat për Aldo Baren
  Me një deklaratë për median, Kushtetuesja shprehet se e ka kthyer dosjen në Gjykatën e Lartë dhe as nuk ka rrëzuar akuzat dhe as ka marr...
OMN, “kali” që hyn fshehur në Trojën e Drejtësisë.
Kur dukej se përplasja mes partive politike u mbyll për reformën në drejtësi më 21 korrik të vitit të kaluar, mosmarrëveshjet kanë dalë sërish në ...
Gjykata Kushtetuese do t’ i përgjigjet Vettingut “sa më shpejt”, sipas procedurës, thotë kryetari Dedja
    Sot, gjatë një aktiviteti të institucionit të Avokaturës së Shtetit, kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja, ka gjetur...
Rrotullo- rrotullo!, Vettingu prapë në Kushtetuese.
(FOTO: Salla plenare e Komisionit Europian per Demokraci me ligj- Komisioni i Venecias) / Nga: Veritas.com.al/ Pasi u ndalua nga Gjykata Kus...
Reforma në Drejtësi nuk është as e Amerikës, as e BE, por e George Soros
Reforma në Drejtësi nuk është as e “Amerikës, as e BE, por e George Soros Vetëm fitorja e Donald Trump mundi të nxisë guximin në media për të t...
Shefi i EURALIUS në Tiranë, Rainer Deville, ishte blerë?. Bëri sikur përktheu keq ligjin për “Venecia”
(FOTO: Rainer Deville dhe një koleg i tij, në Tiranë)/   Nuk po alarmohet bota kot së koti; droga në Shqipëri mund të blejë jo vetëm vo...
Opozita braktis Kuvendin, pa datë se kur do të kthehet
(FOTO: Edmond Spaho, deputet dhe nënkryetar i Kuvendit)   Në seancën e sotme parlamentare janë zhvilluar debate të ashpra mes deputetëve të ...
Një Gjykatës zemërohet me Partinë e vet dhe nuk voton Vettingun
Sokol Berberi ishte gjykatësi i vetëm, anëtar i Gjykatës Kushtetuese, që nuk votoi sot as pro as kundër Ligjit për Vettingun. Kërkesa për gjykim n...
Faqja 45 prej 46« E para...102030...4243444546