Të gjithë ‘vrapojnë’ në orët e fundit, shkon rreth 500 numri i aplikuesve për hetues në ‘FBI-në shqiptare’
Mesnata e ditës së sotme mbyll aplikimet për hetues në Byronë Kombëtare të Hetimit apo siç është quajtur ndryshe FBI-ja shqiptare, shumë aplikues ...
Korrupsion në piramidën e ‘Forcës së Ligjit’/ Pezullohet nga detyra zv.drejtori i OFL-së, Artan Shkëmbi!
Është pezulluar nga detyra zv. drejtori i Operacionit Forca e Ligjit (OFL) , Artan Shkëmbi. Mësohet se pezullimi i tij ka ardhur me vendim Gj...
Sita e Komisionerit Publik: Prokurorja Donika Prela shkarkohet detyra.
KPA ka shkarkuar nga detyra ish-kryeprokuroren e Krimeve të Rënda Donika Prela. Raportohet se Prela nuk ishte e pranishme gjatë dhënies së vend...
Mesazhi i Yuri Kim: Mos u dorëzoni para atyre që dëshirojnë që drejtësia të mos vijë kurrë
Yuri Kim, Ambasadore e Shteteteve te Bashkuara, ka reaguar sërish sa i takon implementimit të Reformës në Drejtësi dhe zgjidhjet që ajo duhet të m...
Operacioni i përbotshëm “Los Blancos”/ Ministri Lleshaj: ‘Suksesi edhe i Policisë së Shtetit shqiptar’.
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetet socialiale për operacionin ndërkombëtar “Los Biancos”, ku u shkatërr...
Ka një det të heshtur me gjurmime ndaj krimit poshtë këmbëve tona; një ditë dalin mbi dhè. Ja operacioni ‘Losa Blancos’.
Njësoj si Operacioni ndërkombëtar hetimor i koduar ‘Los Blancos’ ku rezultoi me 4 tonë kokainë dhe 5. 5 milionë euro, si dhe 5 të arrestuar vetëm ...
Yuri Kim: ‘Përgjegjësi e udhëheqësve të Shqipërisë, jo e ambasadores amerikane që të mbrojë SPAK’.
Ambasadorja amerikane Yuri Kim në një deklaratë nga Shkodra ka cekur sërish çështjen e Gjykatës kushtetuese ku ka thënë se kjo  është një situatë ...
Drejtësia në dritën e SPAK, arrest për gjyqtaren në Korçë dhe burrin e saj, shef i Departamentit në Universitet.
(FOTO: Gjyqtarja Mimoza Margjeka, e arrestuar sot) Policia e Shtetit në koordinim me SPAK kanë vënë në pranga një gjyqtar dhe tre avokatë t...
Për ata që u duken të frikshme dyert e reja të BKH dhe SPAK: ‘Kurrë mos u ndërtoftë ajo godinë!’
SHENIM Sot zonja Yuri Kim, përfaqësuese e Amerikës, ka vizituar punimet që kanë filluar për ndërtimin e selisë së SPAK dhe BKH. Ajo ka uruar kr...
Me vjeshtën mbërriti edhe FBI (BKH). Javën tjetër hapet gara për 60 hetuesit e parë.
Menjëherë pasi mbylli trajnimin nga ndërkombëtarët , numri Një i BKH, Aida Hajnaj, kaloi pragun e këtij institucioni herët në mëngjes. Sfid...
Faqja 5 prej 37« E para...34567...102030...E fundit »