Edhe një gjykatës tjetër tmerrohet para ligjit; jep dorëheqjen Alaudin Malaj i Apelit.
Gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka dhënë dorëheqjen. Burime për Top Channel bëjnë me dije se ai e ka dorëzuar dorëheqjen në KLGJ. Në letrën, ...
SPAK zgjedh nesër kreun e ‘FBI’, dmth., Byrosë Kombëtare të Hetimit.
Mes këtyre 4 kandiatëve që shfaqen ne foto, nesër do të zgjidhet kreu i Byrosë Kombëtare të Hetimit. 4 vite pas miratimit të reformës në drejtësi,...
Luan Daci, gjyqtar, pezullohet nga detyra dhe merret i pandehur nga SPAK.
Kolegji i Posaçëm i Apelimit në mbledhjen e sotme vendosi pezullimin nga detyra të gjyqtarit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci. ...
Gjykatësi Gjin Gjoni jep dorëheqjen nga sistemi i Drejtësisë.
Gjyqtari Gjin Gjoni ka dhënë dorëheqjen si gjyqtar pranë  Gjykatës së Apelit të Tiranës. Doreheqjen e ka bere te njohur përmes një letre dorëzuar ...
Bllokohet procesi për Gjykatën Kushtetuese, bien 9 kandidatë: 3 tërhiqen dhe 6 nuk plotësojnë kriteret.
Është bllokuar sërish ngritja e Gjykatës Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka njoftuar se ky bllokim ka ardhur si pasojë e tërheqj...
COVID19/Mbyllet edhe Gjykata e Apelit në Tiranë: Infektohet gjyqtari.
Gjykata e Apelit në Tiranë ka reduktuar punën pasi një prej gjyqtarëve ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Mësohet se duke filluar nga dita e...
Këshilli i Lartë i Prokurorisë emëron zonjën Manjola Kajana prokurore në Prokurorinë e Posaçme (SPAK).
Sot  paradite  përmes platformës on-line, është mbajtur mbledhja e 63-të e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ku eshte vendosur qe zonja Manjo...
Pezullohet puna në gjykatat Durrës dhe Kavajë, dikush i infektuar me Covid19.
Pezullohet veprimtaria e gjykatës së Apelit Durrës për shkak të Covid-19. Infektimi i disa punonjësve të gjykatës ka detyruar në daljen e një ...
Sokol Sadushi zgjidhet zvëvendës kryetar i Gjykatës së Lartë.
Në mbledhjen e përgjithshme të gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë u mor vendimi se Sokol Sadushi do të jetë zëvendëskryetar i Gjykatës së Lartë. M...
Mbaron arratia e kryebashkiakut Agim Kajmaku, kapet nga policia në një spital privat
Merr fund arratia e Agim Kajmakut. Ish-kryetari i Bashkisë së Vorës është arrestuar dhe tashmë ndodhet në ambientet e një spitali privat në Tiranë...
Faqja 5 prej 35« E para...34567...102030...E fundit »