Deputeti Patozi thotë se kur të hapet sipari i zgjedhjeve ‘unë jam në garë. Kjo është farsë’.
  Deputetit i PD-së, Astrit patozi i ftuar në studiot e ‘Abc neës’, ka deklaruar se ai vazhdon të jetë në garë për kreun e PD-së, ndërsa k...
Zgjedhjet në PD: Basha dhe Selami në fushatë së bashku; nesër në Lezhë
Dy kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami dhe Lulzim Basha nisin nesër zyrtarisht fushatën. Qyteti i parë ku do të ndalojnë ...
Patozi Selamit: “Tërhiqu! Je më keq se Maqo Lakrori”
  Deputeti dhe ish- nënkryetar i PD-së, Astrit Patozi ka treguar sot në “ABC News” se ai ka patur një drekë me Eduart Selamin. Ai ka tr...
Basha rikthen simbolet ‘autoktone’ të PD
Kryetari i ngrirë i PD, Lulzim Basha, është pikasur sot se në mdiat sociale ka  rikthyer simbolet e PD, të cilat io kishte fshirë që nga ‘motmoti’...
Jozefina Topalli: ‘Ka dy muaj që familja ime është vënë nën vëzhgim!’
Zonja Jozefina Topalli, në një intervistë të gjatë dhënë për Televizionin “abc news’ ka denoncuar se familja e saj ndodhet nën vëzhgim prej dy mua...
Topalli e Ruli ndahen në një pikë…
Dy liderët e PD, luftëtarë për të ri-kthyer  në jetë PD-në, Jozefina Topalli dhe Genc Ruli përplasen në një pikë të vetme: Në pikën e vlerësimit t...
Topalli rrëfen marrëdhënien me Bashën: “Më dha të drejtë, por… nuk më dha të drejtë!”.
  Jozefina Topalli, ish nënkryetare e PD dhe kryetare Kuvendit, ka rrëfyer sot në një intervistë për “ABC News” një aspekt të marrëdhënieve me...
Mustafaj: Basha mund të jetë ‘de jure’, por jo kryetar i Partisë Demokratike
Ish-ministri i PD-së, publicisti dhe shkrimtari Besnik Mustafaj, ka komentuar situatën në këtë parti, një ditë pasi Kryesia ka zgjedhur dy kandida...
Eduard Selami: ‘ Basha është më i dobëti…, vizioni i tij u rrëzua nga shqiptarët”
Kandidati për garën e kreut të PD, Eduart Selami ka treguar në “7pa5”, në Vizion Plus, arsyen e kandidaimit. “Për të kandiduar në garë, më shty...
Topalli: Ndjej neveri për grupin pro Basha. Gara në PD është e rreme
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka thënë sot në “Debat” të “Channel One” se ndjen neveri për grupin në PD që është pro Bashës. Sipas...
Faqja 18 prej 19« E para...10...1516171819