Protestuam si burrat dhe gratë e Perëndimit/ Basha
Nga: Lulzim Basha/ Fb “Brenda dhe jashtë Parlamentit shqiptarët protestuan si në çdo vend europian kur shkelet Kushtetuta dhe dhunohet drejtësi...
Kryemadhi e LSI: Nesër nuk do të lejojmë zgjedhjen e Prokurorit.
Opozita paralajmëroi një ditë më parë një protestë para seancës plenare të Kuvendit, ndërsa në mbledhjen e ditës së sotme të Komitetit Drejtues të...
Opozita deklaron se nesër në Kuvend do ta tregojë veten.
Sot kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë para mediave për të informuar për qëndrimin që do të mbajë kjo forcë në parlament. Basha tha se nesër Ram...
Edit’h Harxhi: PD duhet të ndryshojë lidershipin; ndryshe ‘të dy mbajnë njeri- tjetrin’.
Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Edith Harxhi, paralajmëroi nisjen e lëvizjeve politike brenda partive me synimin për të bërë ndryshimet. ...
PD ka prova se biznesmeni Sota nuk mund të blinte hekur në Kurum. VIDEO
"PD disponon fakte të reja, që provojnë se Orest Sota ka penguar drejtësinë, duke mos thënë të vërtetën për pronësinë e 863 mijë eurove, të kapura...
Basha s’e quan “për gjë” . “Le të merremi me Ramën”, me Berishën flasim veç- thotë.
Nga: Brikena Sonja/ Pas një interviste të dhënë nga zoti Sali Berisha, ish- kryetar i PD dhe ish- kryeministër, ka reaguar kryetari aktual i PD...
TRE MUNGESA THEMELORE NË PD: DINIJTETI, PUNA E HAPUR, PASTËRTIA- SIPAS ZOTIT BERISHA.
Nga Laert Skiro/ Sigurisht, ish kryetari i PD dhe ish kryministër Sali Berisha nuk i tha këto fjalë për fjalë, por në fund të 'enës' pas bisedë...
PD ‘rrëzon” kryetarin e Grupit Parlamentar. Në krye ngjitet një kuadrovik i kohës së komunizmit
Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ndërkohë që janë zbardhur edhe emrat e rinj që do të kenë funksione drejtuese ...
Viktimat e komunizmit në Shkodër nuk i bashkohen protestës anti-komuniste të PD. Ja pse…
(FOTO: Kryetari i shoqates se te perndjekurve politik ne Shkoder, Zenel Drangu)/ Në kohën kur PD po përgatit protestën kundër emërimit të deput...
Kush nuk është me Bashën “ka humbur rrugën”.
Nga: L. Skiro/  Kushdo që vendos PD-në të parën dhe jo rehatinë, e ka derën hapur- ka thënë Basha- edhe “pse ka humbur rrugë. Basha foli pas nu...