Deputetët e rinj plotësojnë postet drejtuese në Kuvend; Rudina Hajdari- kryetare e Integrimit
Maxhoranca ka zgjedhur sot drejtuesit e Komisioneve Parlamentare që do të drejtohen nga ‘opozita e re”. Gjithashtu është zgjedhur me 92 vota pro e...
Berisha shikon në horizont ‘marrëveshje PS-PD’, por thotë: “jo, kurrë! Do të shuhet opozita!’
Deklata e ish-liderit të PD: “Ose e përmbysim këtë regjim, ose do shuhet përfundimisht opozita. Marrëveshje me Edi Ramën, nuk ka asnjë burrë që ta...
Kakofoni në opozitën jashtë- parlamentare: Sekretari i PD: ‘Zgjedhje të lira PA Ramën nuk ka!’. VIDEO
Habit me deklaratën sekretari i PD, Ervin Minarolli. AI deklaron se zgjedhje të lira dghe të ndershme nuk mund të ketë pa kryeministrin Edi Rama....
Basha i PD: ‘Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat’.
Sipas kreut të PD-së, Lulzim Basha, Shqipëria nuk mund të përfitojë hapjen e negociatave për shkak të standardeve që sipas tij, janë të nivelit ‘a...
‘Bindja…’ mund të kërkojë në KQZ shtyrjen e afatit, që të vijë edhe PD
Partia 'Bindja Demokratike' ka lëshuar një deklaratë publike se para sulmeve të PD kundër saj, partia më e re e spektrit politik shqiptar, është e...
Basha: ‘Me ardhjen në pushtet të PD, rrogën e keni 1200 euro’. Po a mund të vijë PD në pushtet!?
Lulzim Basha i PD ka bërë një premtim ‘mahnitës’ por që mund të mos realizohet kurrë. Ai thotë se ‘kur të vijë PD në pushtet, do të keni rrogën 12...
Aleatët bëjnë diferencën me Bashën: Jo revolucion, por zgjidhje në tryezë; ‘ne mund të bëjmë zgjedhje’…
Sapo ka përfunduar takimi mes ambasadorit të BE-së Luiggi Sorec dhe krerëve të partive të vogla, aleatë të Partisë Demokratike, Fatmir Mehdiu i PR...
‘PD, moj!, larot ta përmbysnë djalin!’. Ia shajnë ‘kriminel’ Heroin e Demokracisë, por PD nuk reagon.
Frrok Çupi/ Pse ‘Veritas’ heshti prej më shumë se 24 orë pasi Heroin e Demokracisë, Azem Hajdari e quajtën publikisht ‘kriminel’?. Heshti pse p...
Media gjermane: Situata politike në Shqipëri, në favor të lëvizjes së re.
Nga: Deutsche Welle/ Parlamenti i Shqipërisë ka 2 grupe të reja parlamentare. “Grupi Parlamentar Demokratik” duket se parashikon shndërrimin në...
Nuk doni dhunë nga politikanët e opozitës?… Të fillojë punë SPAK dhe Byroja e Hetimit.
  Nga: Zef Brozi/ Uashington D.C/ Qe te mos ketë me as dhune ne protestat e opozitës duhet qe SPAK dhe Byroja Kombëtare e Hetimit te filloj...
Faqja 3 prej 1512345...10...E fundit »