‘Nuk është në mënyrën tonë të bëjmë favore! ‘- tha zonja Merkel
-Fjalimi i kancelares gjermane në takimin mbi Shqipërinë- Zonja dhe zotërinj, jam e kënaqur që sot-dhe mund të them me kënaqësi: edhe një herë ...
Nuk ka lajm nga Gjermania.
( FOTO: Kjo është pamja që ka transmetuar sot këshilltari i zonjës Merkel)/ Nga: L. Skiro/ Megjithëse udhëheqja politike e vendit kishte ngr...
President i ‘Europës, Tusk, vjen në Tiranë dhe kërkon që Tirana të bindë Europën…
“Ajo çfarë keni bërë është e mjaftueshme për të çelur bisedimet për anëtarësim. Do të jetë sfidë të binden të gjitha shtetet anëtare të BE-së [për...
BE ndërpret fondet për shtetet patriotikë të Europës Lindore e Qendrore që nuk u binden politikave të “emigracionit masiv”.
Brukseli ka vendosur të ndajë dhjetëra milionë euro nga ‘cash’ në BE që ishin caktuar për shtetet patriotikë të Europës Lindore dhe Qendrore, sipa...
Harxhi në VOA: ”PD ka krizë politike lidershipi dhe jo krizë statutore!”.
Një javë para se të mblidhet kongresi i radhës i PD-së, figura të njohura në forumet e opozitës ngritën edhe një herë shqetësimin për mungesën e d...
Kryeministri belg, Charls Michel, në Tiranë: ‘Pse erdha këtu do t’ua tregoj në Qershor’.
Kryeministri i Belgjikës, Charls Michel, ka vizituar sot Tiranën dhe ka pasur një takim me kryeministrin Rama. Axhenda e vizitës së tij bazohet kr...
BE nuk do të lindë ‘bebe prematurë’/ Gjermania: “Hyrja në negociata më Shqipërinë është prematurë”.
Nga: L. Skiro/ ‘’ Prematurë’ është fjala më e përdorur, nga shumë njerëz, edhe nga ata që nuk ia dinë kuptimin mirë por e përdorin për bëbët që lin...
‘Basha’ dhe ‘epoka’- dy fjalë që nuk rrinë bashkë
Nga: Endira Bushati/ Lexoj që: paska mbaruar “Epoka Berisha” dhe paska nisur “Epoka Basha”......dhe Basha po bëka partinë e tij... O injoran...
Qeveria shkeli ‘në vend të keq’ me deputetin gjerman; negociatat me BE-në mund të jenë nul.
  Ditët e fundit në mediet shqiptare po qarkullojnë shkrime që kanë një emërues të përbashkët: sulmin ndaj një zyrtari të lartë gjerman: G...
Andrea Nahles gruaja e parë në krye të partisë gjatë historisë 153 vjeçare të SPD
-Dy pika 'historike' shëohen në jetën e SPD Gjermane: Rezultati më i dobët dhe një grua në krye të Partisë- Andrea Nahles është femra e parë që...
Faqja 231 prej 362« E para...102030...229230231232233...240250260...E fundit »