Pas Ramës, edhe Meta planifikon dy vizita jashtë shtetit
Sapo u njoftua zyrtarisht një vizitë e kryeministrit Rama në Republikën Popullore të Kinës, menjeherë numri dy i shtetit, kryetar i Kuvendit, Ilir Met...
Për krimin do të ndryshohet kushtetuta. Por a do të ndryshojë krimi?
Opozita dhe mazhoanca kanë rénë dakord për ligjin e dekriminalizimit, dhe së shpejti do të nisin konsultat me ekspertët për të bërë ndryshimet në kush...
Për krimin do të ndryshohet kushtetuta. Por a do të ndryshojë krimi?
Opozita dhe mazhoanca kanë arritur dakordësinë për ligjin e dekriminalizimit, dhe së shpejti do të nisin konsultat me ekspertët për të bërë ndryshimet në kushtetutë. Kryetari i Komisionit të Posaçëm p...
Pse ky takim incognita Rama-Erdogan?
Frrok Çupi Dje, papritur u zhduk kryeministri Edi Rama. Sapo ishte, menjëherë nuk u pa më. Zhvillohej edhe seanca Parlamentare, por kryeministri nuk ...
Kryeministri Rama vazhdon tërheqjen nga masat represive
Duke folur nga Kryeministria në një takim me biznesin e vogël, Rama tha se për biznesin familjar, nuk do të jetë e detyrueshme që familjarët të jenë t...
Rebelohen deputetët e PS për emërimet e drejtorëve në ministri.
Pavarësisht mungesës së kryeministrit Edi Rama, mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka zgjatur mbi 1 orë e gjysmë duke tejkaluar çdo p...
Një grua tjetër kërkohet garante për marrëdheniet Rama- Meta
Në mbrëmjen “gala” të organizuar nga presidenti i Republikës Bujar Nishani, me rastin e kualifikimit historik të Kombëtares Shqiptare në “Francë 2016”, përveç lojtarëve kuq e zi dhe stafit të FSHF, ka...
Rama-Meta përsëri bashkë në takim, në vilën qeveritare
Rama-Meta përsëri bashkë në takim, në vilën qeveritare Rreth orës 10:00 të paradites, sot, Edi Rama dhe Ilir Meta u takuan përsëri në shoqërinë e disa ministrave dhe krerëve të grupeve parlamentare.&...
Rama më çon misionarë, Meta i thotë: “Të flak kur të dua”
Shkruan Berisha: Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet i bindur se marrëdhënia me kryeministrit Rama dhe kreut të kuvendit Meta është thyer në mënyrë të pariparueshme dhe se ata po qëndrojnë vetëm...
Presidenti Nishani: Ndryshimet në Kushtetutë, me referendum
Për kreun e shtetit, ndryshimet në Kushtetutë duhet të bëhen me referendum dhe se nuk mund të shmanget filtri nga Gjykata Kushtetuese. Në vazhdën e qe...
Faqja 361 prej 361« E para...102030...357358359360361