Arta Marku kërkon ‘hetim pa humbur kohë’ dosjes 339, fajtorët brenda dosjes dhe fajtorët prokurorë
“Duke marrë shkas nga publikimi i disa materialeve të përgjimit në gazetën gjermane Bild, Prokurori i Përgjithshëm njofton opinionin publik se po ...
Prokuroria e Krimeve të Rënda po heton 74 persona ‘mbi ndikimin në rezultatin e zgjedhjeve në 2017’
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas publikimit të përgjimeve të reja nga gazeta gjermane “Bild” ku përfshihen në biseda disa përfaqësues ...
Italia: Shtyrje e zgjedhjeve?… Një arnë më e keqe se e grisura!
Në debatin për shtyrjen apo jo të datës së zgjedhjeve, që ka ndarë në dy kampe edhe deputetë të CDU/CSU-së në parlamentin gjerman, është përfshirë...
Deputetja Hajdari në Kuvend replikon me kryeministrin: ‘Ç’kusur kam që më thonë se jam palë me ju!…’.
Deputetja demokrate Rudina Hajdari ka replikuar me kryeministrin Edi Rama duke i thënë se “ç’kusur kam unë që pala tjetër të më thotë që jam palë ...
Injorantët e ligjit menduan se ‘Meta shtyn zgjedhjet’. Sot përgjigjet Rama: Shtyrja nis në 1 Qershor!
Koment/ Para pak ditësh, presidenti Ilir Meta deklaroi për mediat tha se është gati të rishikoje dekretin për datën e zgjedhjeve vendore dhe t...
Britania do të sekuestrojë floririn e Ilir Metës në bankat e saj dhe Komunuellth.
Eskpertët britanikë që po ndihmojnë në gjurmimin e pasurisë së politikanëve, zyrtarëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve shqiptarë nëpër bankat e Mbretë...
Pas vetëvrasjes së 20 marsit në Pogradec, Ilir Meta sot ofron dorëheqjen.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, duke rikujtuar deklaratën e tij të 20 marsit se do të vetësakrifikohet si Salvador Allende ‘për hir të populli...
Presidenti, pas sulmit dje mbi BE-SHBA, enverizon Perëndimin: ‘Na fitorja në fitorje!’
Dje presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë konferencës mbi Sfidat e Siguris në rajon’, organizuar nga Qendra amerikane Marshall, kundërshtoi Re...
Rudina Hajdari: Basha kryetar ‘në tentativë i një ushtrie të vdekur’.
Gjatë fjalës së saj sot në Kuvend deputetja Rudina Hajdari ka folur për opozitën jashtë Kuvendit. Ajo e quan Bashën “kryetar në tentativë”. “Me...
Kuvendi i përtërirë ‘kap’ numrin 122, nga 140
  Sot janë betuar në Kuvend dy deputetët e rinj nga opozita. Ervis Meço nga listat e PD-së në qarkun Vlorë ka marrë mandatin në kuadër të ...
Faqja 10 prej 35« E para...89101112...2030...E fundit »