Ish- deputeti Salianji mohon gjysmë- vëllain, i dënuar në Itali
Ish-deputeti i PD Ervin Salianji ka mohuar dje live në emisionin Opinion vëllain e tij nga nëna. Ai ka debatuar me gazetarin Lorenc Vangjeli, i...
20 diplomatë shqiptarë që kryejnë detyrën në botë, shkarkohen nga detyra/ Ministri Cakaj
“Sot ndaj faktin se kam vendosur të shkëpus marrëdhënien me një pjesë të punonjësve që nuk përmbushin as kushtet ligjore dhe as minimale profesion...
Prapë sot protestë, prapë sot deputetë të rinj në Parlament!
Tani u kthye në rit: Protestë jashë sallës së Parlamntit partitë e opozitës frymëzojnë militantët për të goditur Parlamentin, ndërsa brenda në sal...
Edhe tre deputetë të LSI do të betohen në seancën e parë të Kuvendit. Kuvendi bëhet me 96.
Betimi i tre deputetëve mund të kryhet nesër në seancën plenare të Kuvendit. Pritet që kolegët e tyre të LSI të kenë rrethuar selinë e Parlamentit...
I FUNDIT/ Ilir Meta, president: ‘Jam gati të sakrifikohem si Salvador Allende… Lë mandatin’ për krizën
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar nga Pogradeci ku ndodhet për një ditë pushimi ndryshe, se është gati ‘të lërë mandatin’ në lidhje m...
Kryetare e LRI Vlorë dhe kryetari i LSI Fier, tradhtojnë ‘nënën’
Paradite ka tradhtuar Partinë LSI vetw kryetari i grupit ‘parlamentar’ të këshillat të Qarkut Fier, Nimet Musai. Tradhton pasdite edhe kryetarj...
KQZ bën thirrje ‘imediate’ për listat e komisionerëve. PD-LSI në ‘mosbindje zgjedhore’
KQZ ka bërë thirrje që partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve “ sot, jo më vonë!”. PD dhe LSi nuk përgjigjen. Sot në mëngjes KQZ u bëri th...
Seanca plenare e Kuvendit- në normalitet, të enjten. PD- LSI betohen prapë për rrethim…
Konferenca e kryetarëve të grupeve parlamentare, e mbledhur këtë të hënë, ka vendosur që seanca e radhës plenare në Kuvendin e Shqipërisë të mbahe...
Policia: ‘Turmë e dhunshme, tubim i paligjshëm’ i opozitës. Plagosen tre punonjës të Policisë
Përmes një deklarate të sapo shpërndarë për mediat, Policia e Shtetit e cilëson të paligjshëm tubimin e sotme të opozitës, madje shton se ‘turma i...
Roth, sekretar shteti në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë: ‘Opozita ka bojkotuar Demokracinë!’
Intervistë me Deutsche Welle/ Deutsche Welle: Ministër i Shtetit Roth, ju u takuat për herë të parë me Z. Cakaj, në rolin e tij si ministër i j...
Faqja 10 prej 31« E para...89101112...2030...E fundit »