PD do vendosi për një ‘opozitë të fortë’, fillimisht amendamente në Kuvend.
Partia Demokratike ka mbledhur sot  grupin parlamentar, ku ka folur e vendosur mbi rolin në Reformën në Drejtësi. Burime brenda PD, bëjnë me di...
O deputet, o i pasur; ose të dyja! Disa deputetë heqin dorë nga biznesi.
Sipërmarrësit që u zgjodhën deputetë në zgjedhjet e fundit parlamentare tashmë po heqin dorë nga bizneset e tyre, ose po bëhen zotërues pasivë të ...
Gramoz Ruci ‘dhunon’ fjalën e Sali Berishës. Ekipi i PD, i zgjedhur nga Basha, nuk bëri zë.
Nga: Laert Skiro/ Ka qenë thuajse e rrallë që deputetit Sali Berisha  t’i mbyllin mikrofonin e foltores në Kuvend. Kur ishte president i republikës...
Basha flet me qverinë, por në fakt me të tijtë: ‘Revoltë popullore’, duke mbrojtur variantin e tij të vjedhjes së votave.
Basha tha në seancën e sotme parlamentare se brenda murreve të parlamentit mbahet peng vullneti i vjedhur dhe i tjetërsuar i shqiptarëve. “ Ref...
Gramoz Ruçi zgjidhet kryetar i Kuvendit me 6 vota më shumë se ka PS. 3 vota nga PD
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur pasditen e kësaj të shtune, në seancën e dytë të legjislaturës së re, Gramoz Ruçin për kryetar të Kuvendit. Zo...
Hapet seanca e parë e Kuvendit
Sapo është hapur seanca e parë e Kuvendit të republikës së Shqipërisë. Seancën e hapi deputeti Besnik Bare, i cili u rëndit më i moshuari mes d...
Ministrat deputetë do të mbeten edhe deputetë/ kryeministri
Ministrat e qeverisë “Rama 2” nuk do ta dorëzojnë mandatin e deputetit dhe si rrjedhojë, nuk ka deputetë të listës që do t’i zëvendësojnë ata. Kry...
Nesër Ilir Meta kurorëzohet President i Republikës, por jo Monika ‘Zonjë e Parë”
Sipas një agjende të ndërtuar mbi betimin dhe kurorëzimin e zotit Ilir Meta si president i Republikës, nesër në ora 18.00 do të mblidhet Kuvendi k...
Ylli Manjani refuzon mandatin e deputetit të Kuvendit.
  Ish- ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar se do ta refuzojë mandatin e deputetit në Kuvend. Deklaratën e bëri në një emisio...
Zoti Meta cakton datën dhe orën e betimit të presidentit Meta
Kryetari i Kuvendit në detyrë Ilir Meta ka miratuar vendimin për mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë në datë 24 Ko...
Faqja 12 prej 17« E para...1011121314...E fundit »