Mazhoranca përjashton për 5 ditë nga Kuvendi, Edi Palokën e PD
Mazhoranca vendosi të përjashtojë nga Kuvendi, për 5 ditë, kryetarin e grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka. Vendimi u mor sot në mbledhjen e krye...
Sherr për Beqja-n në seancën e Kuvendit/ VIDEO
(FOTO: Ministri Beqja) Akoma nuk janë të qarta skenat reale çfarë ndodhi, sepse dikush ka “luajtur” me kamerat televizive. Deputeti socialist (...
Gazetarja e parë në historinë tonë politike që do të dëgjohet në Kuvend
Komisioni Parlamentar i Medias ka vendosur sot që gazetarja Alida Tota të dëgjohet në një seancë speciale. Aida Tota ishte drejtore e redaksisë...
A mund të rri në kësoj Partie? Blushi pyet, jo veten, por shokët. Ja fjala e tij sot në Kuvend
    Ne besojmë se Rilindja ka ushqyer me qëllim banalizimin dhe vulgarizmin e politikës, duke sjellë në këtë parlament si dhe në a...
Anti Korrupsioni miratohet qind për qind në Parlamentin që do të dekriminalizohet
  Megjithëse Parlamentit shqiptar i është kërkuar të dekriminalizohet, me këtë po ndodh çudia. Çudia se Parlamenti i "kriminalizuar" po pr...
PD në Kuvend kërkon referendum për ligjin e plehrave.
Partia Demokratike  sot, e Enjte, në seancën plenare në Kuvend, ka kërkuar përfshirjen  në rendin e ditës dhe miratimin e një referendumi popullor...
Kuvendi, me vetëm 63 vota, miraton ligjin për importin e plehrave
  Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot një nga ligjet më të diskutuara prej dy dekadash, ligjin për importimin e mbetjeve të riciklueshme ...
… Shpëtohet një kotele dhe ikën një biznesmen
  Nga Artan Gaçi, deputet i Partisë Socialiste Duhet te heqim dore nga smira kolektive: Në Mal të Zi, partitë shqiptare bashkohen në nj...
Deputetët e PS po mësojnë të mos jenë ushtarë të verbër
Sot, në seancën Parlamentare qe po zhvillohet, eshte konstatuar se deputetet e Partise Socialiste (ne maxhorance) po mesojne te mos mbrojne gjithç...
Deputeti Blushi: Rama nuk do ta burgosë Metën deri në zgjedhjet 2017. Po pastaj?!
  Deputeti i PS, Ben Blushi, gazetar dhe shkrimtar, në seancën e sotme parlamentare ka bërë një deklaratë surprizë. Ai ka thënë se kryemin...
Faqja 12 prej 13« E para...910111213