Opozita jashtë në protestë, Ruçi: ‘PS-së i shtohet edhe një deputet nga opozita!’
Ndërsa jashtë opozita e bashkuar po proteston kundër qeverisë Rama, në nisje të seancës plenare kryeparlamentari Ruçi njoftoi se një tjetër depute...
Ka një lajm, po mblidhet Kuvendi! Opozita thërret militantët: “Te Kuvendi, te Kuvendi!”
Beteja politike mes opozitës dhe shumicës qeverisëse në Shqipëri duket se është kthyer në një lojë taktika lufte, me ‘kush është fshehur prapa pal...
Një mish- mash me ‘mandatet e dorëzuara’ të deputetëve; KQZ para absurdit.
KQZ ka vendosur t’i drejtohet Kuvendit përmes një shkrese ku i kërkon të qartësojë krijimin e vakancave pas dorëheqjes nga mandati të 56 deputet...
KE: Të gjithë deputetët- në Kuvend! Vettingu shkon në drejtimin e duhur, partitë të negociojnë.
  Për Komisionin Europian, vendimi i opozitës për të djegur mandatet dëmton rëndë funksionimin e demokracisë në Shqipëri dhe shihet si jop...
Kuvendi dorëzon në KQZ mandatet e dorëhequra të opozitës, nis procesi i zëvendësimit
24 orë pasi deputetët e opozitës dorëzuar mandatet, Kuvendi i drejtohet KQZ për plotësimin e vendeve vakante. Në bazë të ligjit, afati për dorë...
Zyra e kancelares Merkel: Lënia e mandateve- veprim i pazakontë dhe i gabuar!
Nikolas Löbel, deputet gjerman i CDU-së së Kancelares Angela Merkel, njëherazi anëtar i politikës së jashtme në Bundestagun gjerman dhe bashkë-rap...
Opozita djeg mandatet, OSBE: ‘Vendimi minon procesin demokratik, kush nxit dhunë do të përgjigjet…’
Prezenca e OSBE-së në vendin tonë ka dalë me deklaratë menjëherë pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet. “Vendimi i deputetëve të opoz...
Maxhoranca i largohet ‘kamikazllëkut’. Gramoz Ruçi mbyll dyert e seancave parlamentare derisa të harrojnë ata. Fjalimi i tij sot
Ndërsa opozita ka njoftuar protestën e radhës për nesër në 10:00 para Parlamentit, kryeparlamentari Gramoz Ruci, njoftoi në një konferencë për med...
Kuvendi nuk do të mblidhet nesër në seancë plenare. Shmanget protesta e opozitës.
Ky është njoftimi që pritet të japë Gramoz Ruçi, kryetari Kuvendit në një konferencë për median të  njoftuar për orën 17.00 Maxhoranca nuk do t...
Lufta brenda familjes politike ‘Meta’. Manjani e quan ‘Lenin’
Koment/ Me sa duket thirrja e SHBA përmes ambasadës në Tiranë ndaj deputetëve për të mos iu bindur kërcënimeve të LSI dhe PD për djegien e mandate...
Faqja 20 prej 39« E para...10...1819202122...30...E fundit »