Kuvendi nesër në seancë: Shkarkohet Denar Biba i KQZ dhe votohen 6 ministrat e PD
Parlamenti do të mblidhet nesër në orën 18:00 në një seancë të jashtëzakonshme. Seanca thirret me kërkesën e kryeministrit Edi Rama. Në seancën e ...
25 qershori merr formë të prerë si ditë e zgjedhjeve; do të dekretohet nga Presidenti.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  ka vendosur që të dekretojë datën e zgjedhjeve parlamentare datën 25 qershor 2017. Nisma e dytë dekretuese...
Ja data dhe ora e seancës së jashtëzakonshme parlamentare pas marrëveshjes Rama-Basha
  Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në seancën e jashtëzakonshme të tij ditën e hënë në orën 18:00, këtë gjë e ka lajmëruar vetë kryemin...
Kuvendi thërritet në seancë të jashtëzakonshme. Të hënën- vettingu dhe ndryshimet në qeveri.
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet të hënën, dita e parë e javës së ardhshme, në një seancë të jashtëzakonshme. Në agjendën e Kuvendit do të jenë...
Deputetët e ardhshëm do t’i kemi me shtatë klasë shkollë, parukerë dhe shoferë… Të paktën 30 për qind të tyre.
Instituti i Studimeve Politike denoncon skandalin e projektimit që ka marrë Kuvendi i ardhshëm sipas nominimeve që iu kanë bërë partitë deputetëve...
Shpërndahet Kuvendi; shtetit i mungon edhe një kolonë tjetër.
Mbyllja të enjten e punimeve të Legjislaturës së VIII-të shënon dhe shpërndarjen e parlamentit aktual për t’i hapur rrugën zgjedhjeve të diskutues...
I FUNDIT: Në sallën e Kuvendit ku po zgjidhet Presidenti i Republikës, mungojnë diplomatët.
Nuk ka ndodhur kurrë, madje rrallë mund të ketë ndodhur edhe në shtete ku Perëndimi i ka shpallur si “pa demokraci”, ku në seancën Parlamentare ku...
Kuvendi mblidhet sot për të zgjedhur Presidentin “Zero”.
Kuvendi do të zhvillojë sot, ora 15.00, në raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës Si edhe raundi i parë i mbajtur dje, seanca...
Kuvendi zgjedh organet “e gjymtuara” të Vetting-ut
Sot u mblodh Kuvendi në një seancë të jashtëzakonshme. Spartak Braho I LSI tha se “kjo ëhstë séance e fjundit e këtij Parlamenti” Seanca parlam...
Albana Vokshi: PD nuk merr pjesë as në zgjedhjen e Kryetarit të Shtetit
Partia Demokratike do të përshkallëzojë bojkotimin e saj institucional jo vetëm me Parlamentin që ka më shumë se 1 muaj që nuk merr pjesë, por edh...
Faqja 25 prej 28« E para...1020...2324252627...E fundit »