Presidenti Meta dekreton katër ministra të rinj
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Anila Denaj, dekretohet në vend ...
Opozita bëhet palë me Presidentin; kallëzon penalisht maxhorancën për ‘rrëzimin e dekretit’ të Metës
Koment/ PD dhe LSI depozitojnë kallëzim penal mbi rrëzimin e dekretit të presidentit Meta për rrëzimin e ligjit “për tatimin mbi të ardhurat”. ...
Berisha: ‘… bëhuni gati. O djem rrëmbeni armët…! “.
Zoti Sali Berisha, ish president i Republikës dhe kryeministër, ka paralajmëruar maxhorancën se ‘forca do ta shkulë’ nga pushteti. Ai ka thënë se ...
Një deputet i panjohur i opozitës qëllon Ramën në foltoren e Kuvendit. Rama: “Paskeni dhunuar pula…”
Një deputet i Partisë Demokratike, emri i të cilit u dëgjua vetëm sot në publik, Endri Hasa, ka qëlluar me vezë kryeministrin Edi Rama teksa ky po...
Jozefina Topalli: “A din me shpjegu kush, pse Luli bojkotoi parlamentin për 6 muaj?”
Si ish kryetare e kuvendit, Jozefina Topalli ka ngritur një pyetje që i drejtohet opozitës, por më së shumti drejtuesit të saj Lulzim Basha... pse...
Rudina Hajdari: Fjalim në Kuvend: “Nuk erdha të marr llokmën, por…a doni ta shpëtoni këtë vend?…”
Shënim: Media pranë opozitës e konsideroi fjalimin “sulm kundër prdagogëve dhe jo kundër maxhorancës”. Fjalimi: "Sot kam ardhur vetëm për një ar...
Studentët para Kuvendit. Qeveria nën presion, opozita fiton rrogat si deputetë.
Siç ishte paralajëmruar, studentët protestues janë vendosur sot para selisë së seancave parlamentare dhe kanë kërkuar realizimin e ' 8 pikave'. ...
Arrihet Këshilli i Lartë i Prokurorisë, institucion kyç i Reformës, zgjidhen edhe 6 anëtarët nga Prokuroria
Shkallët e para të Prokurorive në rrethe kanë votuar dhe kanë zgjedhur 3 anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Dy kandidatë nga Prokuroria...
“The Indipendent”: Shqipëria zbulon online ‘spiunët’ e vet.
E përditshmja britanike “The Independent” publikon sot një artikull për Shqipërinë. Në të thuhet se Shqipëria, vend anëtar i NATO-s po publikon...
Kuvendi miraton Buxhetin për vitin 2019 dhe bën vetë- opozitë. Basha, nga jashtë sallës, e quan ‘katastrofë’.
Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë opozita sërish n...
Faqja 25 prej 40« E para...1020...2324252627...3040...E fundit »