Gramoz Ruçi zgjidhet kryetar i Kuvendit me 6 vota më shumë se ka PS. 3 vota nga PD
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur pasditen e kësaj të shtune, në seancën e dytë të legjislaturës së re, Gramoz Ruçin për kryetar të Kuvendit. Zo...
Hapet seanca e parë e Kuvendit
Sapo është hapur seanca e parë e Kuvendit të republikës së Shqipërisë. Seancën e hapi deputeti Besnik Bare, i cili u rëndit më i moshuari mes d...
Ministrat deputetë do të mbeten edhe deputetë/ kryeministri
Ministrat e qeverisë “Rama 2” nuk do ta dorëzojnë mandatin e deputetit dhe si rrjedhojë, nuk ka deputetë të listës që do t’i zëvendësojnë ata. Kry...
Nesër Ilir Meta kurorëzohet President i Republikës, por jo Monika ‘Zonjë e Parë”
Sipas një agjende të ndërtuar mbi betimin dhe kurorëzimin e zotit Ilir Meta si president i Republikës, nesër në ora 18.00 do të mblidhet Kuvendi k...
Ylli Manjani refuzon mandatin e deputetit të Kuvendit.
  Ish- ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar se do ta refuzojë mandatin e deputetit në Kuvend. Deklaratën e bëri në një emisio...
Zoti Meta cakton datën dhe orën e betimit të presidentit Meta
Kryetari i Kuvendit në detyrë Ilir Meta ka miratuar vendimin për mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë në datë 24 Ko...
Edhe njëherë për çështjen e Presidentit… Nuk bëhet Meta? Veç po nuk deshi vetë…
Nga: Ylli Manjani/ Lexova disa komente, disa prej të cilave më citonin dhe mua, për çështjen e Presidentit të Zgjedhur. Pa dashur të komento...
Dekreti/ Presidenti i ri, Meta, betohet më 24 korrik.
Presidenti Bujar Nishani dekretoi sesionin e jashtëzakonshëm të Kuvendit, ku do të betohet kreu i ri i shtetit, Ilir Meta. Seanca pritet të zhvill...
Edi Rama kërkon një takim me 74 deputetët e tij
Kryeministri dhe kryetar i PS, Edi Rama, ka kërkuar një takim ‘pune” me 74 deputetët e sapo zgjedhur për Partinë Socialiste. Kryeministri ka nj...
Zyrtarisht mbyllet ‘Odisea’ e zgjedhjeve, këta janë 140 deputetët e rinj të Parlamentit
  Procesi i numërimit ka përfunduar në të gjithë vendin, ky ka qenë komunikimi i kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. "Partia Socialiste...
Faqja 30 prej 35« E para...1020...2829303132...E fundit »