Qeveria urdhëron mosregjistrimin e pronave në bregdet.
Me një urdhër me vlefshmëri ligjore të dyshimtë, qeveria shqiptare urdhëroi "në bllok" zyrat e regjistrimit të pronave të patundshme që të mos reg...
Presidenti Meta distancohet nga qeveria ‘anti- amerikane’. Letër Trump: Nuk është qëndrimi i shtetit dhe popullit shqiptar!
Presidenti shqiptar Ilir Meta i ka shprehur sot keqardhjen e tij presidentit amerikan Donald Trump, lidhur me votën e djeshme të Shqipërisë në Kom...
6 muaj, deri më 24 maj, në pastrimin e rrugëve të vendit.
Nga: Edi Rama/ Fjalimi i ditës “Do të kthehet në operacion 6 mujor e do të përfundojë më 24 maj 2018, çdo ditë ne do të jemi të angazhuar në te...
Damian Gjiknuri, i dyti ministër në bandën e Habilaj. Provat në duar të italianëve.
Deri më sot ‘lajmi’ se pas Saimir Tahirit e ka radhën Damian Gjiknuri, qëndronte pezull në ajër kudo ku flitej mbi krimin e tmerrshëm shtetëror. ...
Kryeministri paraqet emrat e 26 zëvendësministrave të ‘epokës’ së re.
Pasi foli në Asamblenë e Partisë Socialiste për objektivat e qeverisë që drejton në 100 ditët e para, Kryeministri Edi Rama ka prezantuar zëvendës...
Kryeministri Rama kërkon masa kundër atyre që i quan “grabitqarë” të administratës.
Kryeministri Edi Rama, në një takim me tatimpaguesit më të mëdhenj në vend, deklaroi sot se duhen masa kundër grabitqarëve e parazitëve në adminis...
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ‘kurorëzon’ qeverinë ‘Rama 2’.
Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në para presidentit të Republikës së Shqipërisë, Il...
Kënaqet përfaqësuesja e BE, Vlahutin: Ministrisë së Jashtme i vihet shtesa “Europë”.
Një risi në strukturën e qeverisë rët e fundit të ditës së sotme. Burime i thanë Top Channel, një media afër qeverisë, se në Presidencë ka mbërrit...
Kriminelët do të goditen në “zemër”, aty ku kanë pasurinë kriminale
Nga: Edi Rama Kultivimi i kanabisit është ulur me herë dhe ky rezultat spektakolar ka nxitur edhe përfshirjen e vetë BE-së me një fond mbështet...
Viti ’18 i perket Skenderbeut, sipas kryeministrit
  Kryeministri Rama përmes një postimi në Twitter ka shkruar se pas mbledhjes së parë informate të qeverisë së re është marrë edhe vendimi...
Faqja 1 prej 212