Presidenti Meta distancohet nga qeveria ‘anti- amerikane’. Letër Trump: Nuk është qëndrimi i shtetit dhe popullit shqiptar!
Presidenti shqiptar Ilir Meta i ka shprehur sot keqardhjen e tij presidentit amerikan Donald Trump, lidhur me votën e djeshme të Shqipërisë në Kom...
6 muaj, deri më 24 maj, në pastrimin e rrugëve të vendit.
Nga: Edi Rama/ Fjalimi i ditës “Do të kthehet në operacion 6 mujor e do të përfundojë më 24 maj 2018, çdo ditë ne do të jemi të angazhuar në te...
Damian Gjiknuri, i dyti ministër në bandën e Habilaj. Provat në duar të italianëve.
Deri më sot ‘lajmi’ se pas Saimir Tahirit e ka radhën Damian Gjiknuri, qëndronte pezull në ajër kudo ku flitej mbi krimin e tmerrshëm shtetëror. ...
Kryeministri paraqet emrat e 26 zëvendësministrave të ‘epokës’ së re.
Pasi foli në Asamblenë e Partisë Socialiste për objektivat e qeverisë që drejton në 100 ditët e para, Kryeministri Edi Rama ka prezantuar zëvendës...
Kryeministri Rama kërkon masa kundër atyre që i quan “grabitqarë” të administratës.
Kryeministri Edi Rama, në një takim me tatimpaguesit më të mëdhenj në vend, deklaroi sot se duhen masa kundër grabitqarëve e parazitëve në adminis...
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ‘kurorëzon’ qeverinë ‘Rama 2’.
Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në para presidentit të Republikës së Shqipërisë, Il...
Kënaqet përfaqësuesja e BE, Vlahutin: Ministrisë së Jashtme i vihet shtesa “Europë”.
Një risi në strukturën e qeverisë rët e fundit të ditës së sotme. Burime i thanë Top Channel, një media afër qeverisë, se në Presidencë ka mbërrit...
Kriminelët do të goditen në “zemër”, aty ku kanë pasurinë kriminale
Nga: Edi Rama Kultivimi i kanabisit është ulur me herë dhe ky rezultat spektakolar ka nxitur edhe përfshirjen e vetë BE-së me një fond mbështet...
Viti ’18 i perket Skenderbeut, sipas kryeministrit
  Kryeministri Rama përmes një postimi në Twitter ka shkruar se pas mbledhjes së parë informate të qeverisë së re është marrë edhe vendimi...
Ministri Demiraj fiton gjyqin me ministren ‘në krah’.
Sigurisht, nuk mund të thuash “ministre në krah”, sepse zonja Kodheli nuk ndodhet në krah të ministrit Demiraj. Demiraj është ministër i opozitës,...
Faqja 4 prej 512345