Koalicionin e majtë qeveritar e braktisin edhe parti aleate natyrale, ja cilat janë.
(FOTO: Gjatë formatimit të koalicionit 'Aleanca për Shqipërinë Europiane'. Arkiv)/ Akoma nuk janë deklaruar arsyet pse 18 parti që natyrshëm nd...
Shthuret maxhoranca para selisë së Prsidencës; apo janë thjesht isharete?!
Nga Veritas.com.al/ Lëvizja Socialiste për Integrim, LSI, sot e Dielë, ka kreyer veprimin e parë politik pas dekorimit si president të kryetari...
Basha: Sot Rama ngriti dhe zhyti rivalin Meta
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  tha nga Çadra e Lirisë se kryeministri Edi Rama preku fundin e tij politik në takimin elektoral të ...
Basha tha në publik atë që i kishte thënë zotit Lu: “Dialog me temë Qeveri Teknike”.
Mbasditen  e sotme kreu i opozitës Lulzim Basha u rikthye në “Çadrën e Lirisë”, pas takimit me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu. Të gj...
Protestat kanë nisur, por pa fund. Në 7 Maj në Kavajë- thotë Opozita.
Protesta që Partia Demokratike mbajti këtë të hënë duke bllokuar për një orë akset rrugore kombëtare, nuk është e vetmja. Të tjera pritet të zhvil...
Frika qeveritare nga protesta
Nga Veritas.com.al/ Sot qeveria  dhe njerëzit rreth saj janë zgjuar nën frikë të llahtarshme. Njoftimet se Policia e Shtetit ka marrë ndihmë në...
PD deklaron për protestën e të Hënës: Nuk ka dhunë!
Deklarata e plotë: Partia Demokratike dhe opozita kanë 64 ditë që protestojnë, pasi mbajtën një nga mitingjet më të mëdha që ka parë ndonjëherë...
Nga ‘Çadra e Lirisë’, Basha propozon ‘President të zgjedhur nga populli!’
Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka hedhur sot ofertën e re politike dhe të vetmen për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës duke deklaruar shp...
Opozita – protestë në gjithë vendin. Lulzim Basha: Të hënën bllokojmë gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë
  Opozita, e prirë nga Partia Demokratike, sot në takim mes liderve të partive në aleancë opozitare për zgjedhje të lira, ka vendosur që t...
Pak orë para orës së fundit, PS dhe LSI kërkojnë nga KQZ shtyrjen e afatit të regjistrimit
E lanë punën deri në orët e fundit të afatit për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve; dhe vetëm atëherë reaguan dy aelatët e mëdhenj ...
Faqja 60 prej 69« E para...102030...5859606162...E fundit »