Kryeministri belg, Charls Michel, në Tiranë: ‘Pse erdha këtu do t’ua tregoj në Qershor’.
Kryeministri i Belgjikës, Charls Michel, ka vizituar sot Tiranën dhe ka pasur një takim me kryeministrin Rama. Axhenda e vizitës së tij bazohet kr...
BE nuk do të lindë ‘bebe prematurë’/ Gjermania: “Hyrja në negociata më Shqipërinë është prematurë”.
Nga: L. Skiro/ ‘’ Prematurë’ është fjala më e përdorur, nga shumë njerëz, edhe nga ata që nuk ia dinë kuptimin mirë por e përdorin për bëbët që lin...
Qeveria shkeli ‘në vend të keq’ me deputetin gjerman; negociatat me BE-në mund të jenë nul.
  Ditët e fundit në mediet shqiptare po qarkullojnë shkrime që kanë një emërues të përbashkët: sulmin ndaj një zyrtari të lartë gjerman: G...
Dje ka qënë e premte e zezë për PD.
Nga: Jozefina Topalli/ Keshilli Kombetar i PD u mblodh ne fund te mandatit te tij per here te pare (pas atij zgjedhor). Per here te pare ne ...
Këshilli Kombëtar i PD, do të na japë një PD më të mirë? Më të keqe nuk ka…
Është mbledhur Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike  në selinë e saj. Mësohet se mbledhja ka nisur me prezantimin e ndryshimeve në statut, q...
Shqipëri- BE, këtej hapet kutia e negociatave, brenda në PE hapet ‘lufta’ rreth Ballkanit.
Nga: L. Skiro/ Teatri i hapjes së negociatave me Shqipërinë për statusine  kandidatit ka pasur performancë interesante deri në mbledhjen e Parl...
Sot KE bëhet ‘zot’ dhe rekomandon në Tiranë bisedimet për anëtarësim në BE, por “korrupsioni mbetet “mbi-zot”- sipas raportit.
Komisioni Europian pritet të rekomandojë sot zyrtarisht hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë, por thekson se 'korrupsioni mbetet mbizo...
Presidenti Meta shpejton ta shpallë Republikën ‘në krah të aleatëve’ në sulmet mbi Siri. Pse?
Nga: L. Skiro/ Presidenti ilir Meta, vetëm pak orë pasi kanë nisur sulmet ajrore të SHBA, Britanisë dhe Francës mbi pozicionet e armëve kimike të r...
Kuvendi, 5 ndërprerje seance. Opozita do të ishte e kënaqur nëse kryeministri lihet “jashtë sallës së Kuvendit”.
(FOTO: Miell nga opozita në sallën e Kuvendit)/  Ka nisur pas orës 10:00 dhe ka përfunduar në 11.35, një seancë e cila pati 5 ndërprerje për sh...
Fleckenstein, ‘kalë Troje’ për të shuar revoltën e Kukësit?!
Nga: L. Skiro/ Sot,  reporteri i Parlamentit Europian, Knut Fleckenstein ka vizituar zyrat e dy partive të opozitës: PD dhe LSI. Që nga Bruksel...
Faqja 60 prej 84« E para...102030...5859606162...7080...E fundit »