PD nuk e ‘dorëzon’ protestën, veç e shtyn 6 ditë- në 13 Maj.
Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar, pas anulimit të protestës në Kavajë, do të zhvillojnë protestë masive në Tiranë. Krerët e koalicionit ...
Opozita nis Lëvizjen me moton “Të gjithë në Kavajë!”
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot para protestuesve në Tiranë,  ka bërë thirrje që ditën e diele në orën 11:00, q...
Rama thotë se kjo është ‘gjithë e gjithë’ oferta e qeverisë për zgjidhjen e krizës
Kryeministri Rama, i pyetur nga media se ’pas dështimit’ të bisedimeve, a do të ketë një raund tjetër bisedimesh, ai nuk ka mohuar ‘takime’ por ka...
Pse dështuan negociatat qeveri- opozitë? ‘Lobistët’ e blerë… Basha flet para protestuesve.
Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, pasdite në ora 18.30, iu drejtua grupimit të protestës qytetare q ë prej 75 ditësh ndodhet në Çadrën e Lirisë- ...
SOT OPOZITA NIS RRUGËN E KTHIMIT PËR NË ZGJEDHJE
Frrok Çupi/ Ngjarjet e fundit, sigurisht intensive, po na çojnë drejt fundit të arsyetimit: Sot Opozita, me gjasat më të shumta, nis rrugën dre...
I FUNDIT: Tre deputetë të PD thyejnë ‘Çadrën’; kërkojnë të hyjnë në zgjedhje.
Tre deputetët e PD, Majlinda Bregu, Jozefina Topalli dhe Eduard Selami janë shprehur kundër linjës së kryetarit të PD, Lulzim Basha për bojkotin e...
Pse bëri kaq ‘colpo’ takimi i pa shpallur i Mehdiut me Agaçin e Ramës?!
Sot paradite, paparacët kanë kapur zotin Fatmir Mehdiu- kryetar i PR dhe aleat i PD në protestë dhe në zgjedhje, në një bisedë kokë më kokë me Eng...
Koalicionin e majtë qeveritar e braktisin edhe parti aleate natyrale, ja cilat janë.
(FOTO: Gjatë formatimit të koalicionit 'Aleanca për Shqipërinë Europiane'. Arkiv)/ Akoma nuk janë deklaruar arsyet pse 18 parti që natyrshëm nd...
Shthuret maxhoranca para selisë së Prsidencës; apo janë thjesht isharete?!
Nga Veritas.com.al/ Lëvizja Socialiste për Integrim, LSI, sot e Dielë, ka kreyer veprimin e parë politik pas dekorimit si president të kryetari...
Basha: Sot Rama ngriti dhe zhyti rivalin Meta
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  tha nga Çadra e Lirisë se kryeministri Edi Rama preku fundin e tij politik në takimin elektoral të ...
Faqja 71 prej 81« E para...102030...6970717273...80...E fundit »