Kejdi Mehmetaj e LSI reagon ndaj kryeministrit Rama, sapo ky foli rreth LSI
  Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Rama ka aluduar rreth LSI në qeverisjen e kaluar dhe rreth presi...
Astrit Patozi shpall: ‘Kandidoj për kryetar i PD, por gara të jetë e pastër!’
Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi sapo ka shpallur kandidaturën e tij për kreun e PD-së. Në konferencën e tij për median , zoti Patozi...
OPONENTËT E BASHËS: ‘TË SHTYHEN ZGJEDHJET NË PARTINË DEMOKRATIKE… ARSYET”.
Kritikët ndaj kryetarit të PD, Lulzim Basha, kanë dalë me një deklaratë të prere, mes të cilës, nder te tjera kërkojnë shtyrjen e zgjedhjeve për k...
Patozi: Jam gati të jem kandidaturë reale përballë Bashës. Pres Topallin.
  Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka shprehur kritika të ashpra për kreun e PD Lulzim Basha. Patozi deklaroi në emisioninOpin...
Vasili i LSI jep dorëheqjen ‘për një arsye’. Kryetare do të jetë Monika Kryemadhi.
Kryetari i LSI, Petrit Vasili ka dalë para gazetarëve ku ka njoftuar publikisht dorëheqjen nga posti i kryetarit të LSI, duke parashtruar edhe dis...
Arben Imami e quan ‘hata’ humbjen e PD. “Të largojmë Bashën”.
Ish- ministri dhe ish- deputeti i Partisë Demokratike, Arben Imami ka komentuar humbjen e Partisë Demokratike dhe ngrirjen e funksioneve të Lulzim...
‘Ngrirja’ e Bashës/ Ruli bën thirrje: “Përzëreni atë bashkë me gruan dhe kunatin Erjon Isufi” …
  Një nga themeluesit kryesor të PD, ish-ministri i Partisë Demokratike, Genc Ruli ka bërë një deklaratë të ashpër ndaj lideri të opozitës...
PD- më keq se kurrë. Kryetari Basha ‘ngrin’ postin, por nuk jep dorëheqje
  (FOTO: Arkiv) Vetëm para pak minuta kryetari i PD, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, duke njoftuar se kishte vendosu...
11 ministra i bllokojnë vendimet kryeministrit Rama; qeveria në paralizë.
Vendimi i Kryeministrit Edi Rama për të shkarkuar zëvendësministrin e Brendshëm, Ilir Marko, ka mbetur pezull, pa marrë fuqi ligjore. Ilir Mark...
Kryemadhi: ‘Sondazhet e Sorosit morën më qafë Hilarry Clinton jo më Edi Ramën’.
Deputetja dhe kandidatja për deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka qenë e ashpër sot gjatë një interviste në drejtim të...
Faqja 77 prej 90« E para...102030...7576777879...90...E fundit »