Edi Rama kërkon ndihmë nga flamuri i Skënderbeut në Librazhd: “Më ndihmoni të marr timonin vetëm”
Në takimin elektoral me simpatizantë të Partisë Socialiste, kryetari i PS dhe kryeministër, Edi Rama, gjeti rastin ta bazojë kërkesën “për një tim...
VIDEO/ Gurakuqi i PD në Shkodër thotë: “Jo PD, por lista Basha” të fitojë
Gjatë takimeve elektoraleme qytetarët e Shkodrës, ka rënë në sy se si kandidati i PD-së, Romeo Gurakuqi është munduar  të identifikohet jo si një ...
Sekretari i Përgjitshëm i Ministrisë së Arsimit dhe drejtorja në Vlorë kapen në ‘bahçen” e zgjedhjeve
Ministria e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kërkuar sot pezullimin e menjëhershëm nga puna të Drejtores së Drejtorisë Arsimore Rajonale Vl...
70 vetë në një shtëpi. Gjoza i LSI kallëzohet penalisht për dhunim të zgjehje
Administrator LSI-ist i njësisë bashkiake nr. 2, Elez Gjoza,  është kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës me akuzën se  regjistroi 70 persona (votues...
ZGJEDHJET/ Rama: Nëse më vjen keq për gjë në 44 muaj, është shërbimi i keq i qytetarit në shtet
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, gjatë një takimi që ka zhvilluar sot në Vlorë, foli për atë që është bërë në 44 muajt e...
ZGJEDHJET/ Kyetari i opozitës, Basha, ka thënë se PD ka me vete ekspertët e Merkel
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gajtë një takimi që ka zhvilluar sot me qytetarë në Divjakë, u premtoi ulje taksash dhe fuqizim ekono...
Tomë Doshin e akuzojnë sa herë ka zgjedhje. “Do të marr tre deputetë në Shkodër. Mbështes Ramën!”- tha ai.
Është hera e dytë që deputetin dhe sipërmarrësin e njohur Tomë Doshi, e akuzojnë me të njëjtën akuzë “fshehje pasurie”. Në fakt kësaj here e Proku...
Edi Rama dekonsipron ‘sekretin e zgjedhjeve”
Ka disa ditë që njerëzit kanë 'kapur' në ajër se fushata elektorale po zhvillohet me paracaktim fitimtarësh. Prej ditësh flitet se pas datës 25 qe...
Zoti Basha, sot, pas kaq ditësh, foli për hashashin
Në një miting elektoral në Farkë të Tiranës, zoti Lulzim Basha- kryetar i PD- ka folur edhe një herë mbi situatën ekonomike ku ndodhet vendi dhe n...
Ministri i PS zbulon ‘misterin’. “Pakti Rama- Basha vazhdon edhe pas 25 qershorit
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati duke folur për Tch, ka lënë të nënkuptohet se pakti mes Opozitës dhe qeverisë i nënshkruar gjatë protestave në ...
Faqja 17 prej 20« E para...10...1516171819...E fundit »