Erion Veliaj në fushatë: ‘Nuk ka as dekret, as sekret; zgjedhjet janë në 30 qershor’.
Nga Baldushku, ku vijoi fushatën e tij elektorale, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se nuk ka asnjë dy...
Fushata zgjedhore: Rama e Veliaj me banorët e njësisë 3: “Askush nuk do të mbetet pa strehë’pas shpronësimeve
Dita e punës nisi ndryshe sot për kryeministrin Edi Rama dhe kandidatin e PS për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i cili kërkon besimin e qytetar...
Italia: Shtyrje e zgjedhjeve?… Një arnë më e keqe se e grisura!
Në debatin për shtyrjen apo jo të datës së zgjedhjeve, që ka ndarë në dy kampe edhe deputetë të CDU/CSU-së në parlamentin gjerman, është përfshirë...
Familja Meta fshihet në protestën e shtatë.
Koment/ Sot mungon Monika në krah të Lulit. Lulzim Basha i PD, i konsideruar si lider prej dylli dhe aktor i dikujt tjetër, sot në demonsttratë...
Glover: 30 qershori ka opozitë, ‘nuk monitoroj zgjedhje pa opozitë’. Ajo nuk njohu zgjedhjet e 1996.
Audrey Glover ka qenë në krye të delegacionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR në vitin 1996, zgjedhje ku u manipulua gjerësisht dhe ku u masakrua opoz...
Ilir Meta po rishikon mundësinë e shtyrjes së datës së zgjedhjeve
Presidenti i Republikës Ilir Meta po luan 'gurin e  fundit' të opozitës që nuk i ka pranuar zgjedhjet e 30 qershorit, duke kërkuar rishikimin e da...
BD: Përfaqësuesit e qeverisë në KQZ rrëzojnë arbitrarisht kandidatin tonë në Berat
Në një deklaratë për mediat, Bindja Demokratike sfidon përfaqësuesit e qeverisë në KQZ për një vendim të padrejtë ndaj kandidatit të saj në Berat:...
PD-LSI me anëtarë në KZAZ? KQZ rrëzon kërkesën e dy partive jashtëzgjedhore.
KQZ me 4 vota pro dhe një kundër rrëzoi kërkesën e PD-LSI për të pasur anëtarët e saj në KZAZ. Më herët përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso i kë...
Rama nuk lë hije dyshimi mbi zgjedhjet, paraqiten kandidatët e 30 qershorit.
Në një konferencë më gazetarët kryeministri Edi Rama foli mbi zgjedhjet e 30 qershorit dhe mbi disa prej emrave të listës me 61 kandidatët që do t...
PS bën marrëveshje me aleatët për zgjedhjet. 20 parti, pjesë e ASE.
Partia Socialiste është duke nënshkruar marrëveshjen me 20 aleatët e saj për zgjedhjet e ardhshme lokale, për krijimin e koalicionit “Aleanca për ...