MOTI: Gjithçka ndryshoi menjëherë.
Moti për këto ditë ishte parashikuar me diell dhe kthjellime. Madje sinoptikanët, duke u mbështetur mbi zhvillimet në kontinent, kishin parashikua...
Moti: Dimri hyn me delikatesë, sot vjen me borë nga Veriu dhe Lindja.
Pas kaq ditëve me diell, që herë themi 'sa vapë' e herë 'ftohte sot', më në fund dimri 'mori vendimin' të vijë. Sot nisin reshje bore dhe shiu në ...
Stuhia ‘Herward’ godet Evropën Qëndrore, deri tani 5 të vdekur. Nesër bien temperaturat mbi vendin tonë
"FOTO: Erëra të forta më shumë se 100 km/h në Çeki) Nesër, e martë, pritet që temperatura e motit të bjerë deri në minus 3 gradë. Efekti i stuhisë ...
Moti: Sot prapë “ditë vere”, temperaturat nga 4 në 29 gradë C.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajërit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremet në rang vendi të variojnë nga 4 në 29° C. ...
Uraganët ‘mbaruan punë” me Amerikën, më 15 Tetor “Ofelia” godet Britaninë
Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombë...
Moti: Pas 5 ditësh temperatura shkon në 28 gradë.
Meteoalb njofton se nga një ulje drastike e temperaturave këtë fundjavë, pritet që moti të ndryshojë tërësisht ditët në vijim. Sipas Meteoalb, pas...
Sa ra temperatura e motit- nisën peripecitë. Rruga e Kombit në vështirësi
Ulja e menjëhershme e temperaturave ka sjellë reshje shiu në të gjithë vendin. Ulja e temperaturave është shumë e fortë brenda disa orëve dhe resh...
Bora e parë në gjithë Kosovën. FOTO
Sot që nga orët e hershme të mëngjesi ka filluar të bie bora e parë në gjithë vendin, njofton KosovaPress, e cila sjell edhe foto nga bora e parë....
Moti: Ja zonat ku do të bjerë borë sot pas mesnate.
Sot, pas mesnatës, priten reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit. Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para...
Bie bora e parë në Gjalicë të Kukësit
Rënia e fortë e temperaturave të motit dhe shirat shumë të dendur, kishin një gjë pas tyre që nuk mundën ta fshehin. Bora e maleve që zakonisht...
Faqja 4 prej 9« E para...23456...E fundit »