Rikthehet dhuna rreth stadiumeve tona…
Pak para ndeshjes Skënderbeu- Kukësi, sot në mesditë... Tifozët e Kukësit ishin duke konsumuar diçka për të ngrënë dhe për të pirë në një kiosk...
Chrsitian Panucci publikon listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen me Turqinë.
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Chrsitian Panucci ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen miqësore të 13 nëntorit në Antalia ...
Luis Kaçorri, Gjigandi i mirë i Igea Virtus-it
-Frymëzohet në Ibra dhe ëndërron Immobilen- Nga Matteo D'Aquila Fizik i bëshëm, që të kujton truprojat. Por kush e njeh, ama, të siguron se Luis...
Pse t’i prishnim punë Italisë, ajo kishte nevojë për 3 pikët!? Shqipëri- Itali: 0-1.
Përfundoi në Shkodër takimi i përfaqësueses shqiptare me përfaqësuesen italiane. Rezultai 1:0 për Italinë. Siç kemi thënë edhe herë të tjera, na t...
Shqipëri- Itali në Shkodër/ 45 minuta pa gola.
Sapo ka përfunduar pjesa e parë e takimit të përfaqësueseve kombëtare në futboll Shqipëri-Itali, e cila u zhvillua me ritëm të lartë, por që nuk p...
Presidenti i Federatës Italiane i dhuron bluzën kryeministrit. Rama: ‘Nuk më bën, por po ia jap djalit”.
Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavechio, i ka bërë dhuratë bluzën e ekipit të kombëtares italiane, kreut të qeverisë shqiptar...
Në stadiumin ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës ka nisur hyrja e tifozëve kuqezi/ FOTO
Sonte luhet ndeshja e futbollit mes përfaqësueses kombëtare shqiptare dhe përfaqësueses së Italisë- katër hrë kampion e botës. Fillimisht janë ...
Siguria për ndeshjen Shqipëri- Itali: Që nga masat Antiterror deri në angazhimin e shteteve fqinjë.
Policia e Shtetit merr masa të rrepta lidhur me ndeshjen e futbollit të mbrëmjes së të hënës mes Shqipërisë dhe Italisë. Në 9 tetor në ora 20:4...
Italia, katër herë kampione Bote- sot përballë Kombëtares shqiptare
Ja që edhe ‘gjigandët’ e futbollit mund të zbresin në fushat tona dhe të provojnë kapacitetet tona sportive... Ëndrra e shumë shqiptarëve për t...
‘Kuqezinjtë’ shpartallohen para ‘demave’ spanjollë në pak minuta. 3:0 deri tani
Në stadiumin “Jose Riko Perez” të Alikantes po luhet sfida mes Spanjës dhe Shqipërisë, e vlefshme për Grupin G eliminator të Kampionatit Botëror “...
Faqja 1 prej 1112345...10...E fundit »