Evangjelia Veli shpallet kampione Evrope në peshëngritje, ngre 208 kg në dygarësh!
Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli ka arritur rezultat historik, duke u shpallur Kampione Europe. Ajo ka fituar medaljen e artë në stilin e s...
Atmosferë e pashoqe në ‘Air Albania’, italianët në festë, Zaniolo kalon në avantazh Romën
Momenti  erdhi. Roma dhe Fejnordi po luajnë finalen e madhe të Ligës së Konferencës, me të dyja skuadrat që do të kërkojnë të ngrenë trofeun më të...
Conference League në “Air Albania”/ Mes festës, trazirave dhe ankthit të ndeshjes
 Në stadiumin “Air Albania”, Tiranë, gjatë kësaj dite do të luhet ndeshja finale mes dy ekipeve të Conference League, Roma-Feyenoord.  Au...
Sot, Tirana qendra e futbollit evropian! Luhet Roma-Feyenoord. Mbrëmë kishte dhunë në qytet
Sot është finalja Europiane e Conference League. Roma-Feyenoord do të përballen në stadiumin ‘Air Albania’ në Tiranë duke e kthyer këtë ndeshje në...
Conference League, mbërrin në portin e Durrësit autobusi i Romës
Në portin e Durrësit mbërriti sot autobusi zyrtar i skuadrës së Romës, në kuadër të ngjarjes më të madhe futbollistike, që do të zhvillohet në Shq...
Finalja e Conference League/ 25 maji ditë pushimi për zyrtarët publikë në Tiranë, ndalim qarkullimi gjithë ditën.
Tirana e ‘paralizuar’ për një ndeshje futbolli! Ky është vendimi që ka marrë qeveria për datën 25 maj, ditën kur në kryeqytet do të zhvillohet fin...
Kukësi me stadium të ri. Zaho Rama shkelmon topin e parë
Kukësi luan sot me Laçin në orën 20:00 një ndeshje e vlefshme për javën e 30-të të ‘Abissnet Superiores’, por ajo që është për t’u theksuar ...
Gjykata e Apelit vendosi sot për Dukën: La në fuqi pezullimin e tij nga posti
Gjykata e Apelit, të enjten e 18 marsit ka lënë në fuqi masën e pezullimit për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Arma...
Falsifikim dokumentesh e shpërdorim detyre! Gjykata pezullon Armand Dukën nga drejtimi i FSHF
Pas skandaleve të fundit dhe akuzave për manipulim të zgjedhjeve, Gjykata Penale e Tiranës ka pezulluar sot Armand Dukën nga ushtrimi i detyrës së...
Vladimir Putin, mysafiri olimpik “më i rëndësishëm”, pavarësisht ndalimit të ekipit të Rusisë
  GABRIELLE REYES   Global Times e Kinës të enjten e përshkroi presidentin rus Vladimir Putin si "mysafirin më të rëndësishëm" ...