Qeveria: 1 milionë euro shpërblim për Kombëtaren
  Qeveria ka vendosur një shpërblim prej 1 milion eurosh për kombëtaren e futbollit, pas fitores me Rumaninë. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës, të neneve 5 e 45, të ligjit nr.9936,...
Pas fitores me Rumaninë, De Biazi me këmbë në tokë… “Jo festë!”
  Emocionet dhe lotët e gëzimit kanë qenë të shumta dje pas fitores historike të Shqipërisë me Rumaninë. Pas përfundimit të ndeshjes, Presidenti i FSHF Armand Duka propozi që sapo ekipi të ...
Euro 2016/ Kush luan sot? Çfarë kërkon Shqipëria pas Rumanisë?
  Pas fitores historike të Shqipërisë kunder Rumanise, tashmë të gjithë kanë mendjen tek llogaritë dhe ndeshjet e tjera të kësaj faze së grupeve. Ditën e sotme do të luhen dy përballje të v...
Euro 2016/ 62 vjet humbje Turqi- Spanje
Kampionët e Europës në fuqi, Spanja do të përballet sot në mbrëmje me Turqinë ku do të kërkojë fitoren për të siguruar kualifikimin në fazën tejetër në ‘Euro 2016’. Turqia ka një betejë të vështirë...
Rumania kerkon fitore “me cdo kusht” me Shqiperine
Dueli i së dielës mes Shqipërisë dhe Rumanisë do të jetë një sfidë e hapur pasi të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren e cila do t’i japë shpresa për një kualifikim të mundshëm në fazën tjetër në ‘Euro...
Sot, tri sfidat ne Euro 2016
Ditën e sotme do të zhvillohen tre ndeshjet e radhës ku ajo që bie në sy është sfida më e zjarrtë mes Italisë dhe Suedisë. Italia do të kërkojë fitoren për të siguruar kualifikimin ndërsa...
NY Times/ Si mund te fitoje Shqiperia ne Euro 2016
Pavarësisht përpjekjeve të guxishme kundër Francës, të mërkurën, Shqipëria humbi edhe ndeshjen e dytë në grup dhe ka shanse të pakëta për t’u kualifikuar. Por ajo ka ende një mundësi për të kapur vend...
Golin e francezëve e duartroket ministri i Shqipërisë
  Mbrëmë në Marsejë u zhvillua loja e futbollit mes Francës dhe Shqipërisë, e cila përfundoi me rezultatin 2:0 në favor të ekipit francez. Në shkallët e stadiumit të Marsejës ndodheshin, zyrta...
Euro 2016/ Sherr mes tifozëve, dy francez plagosen nga shqiptarët
  Dy tifozë, një francez e një belg, janë plagosur me thikë pasi u konfrontuan me disa shqiptarë, në momentin kur po ekzekutohej himni francez para ndeshjes Francë-Shqipëri. Ngjarja ndodhi ...
Sport-Briefly/ Franca deporton ruset
Franca ka deportuar sot liderin ekstremist te shoqates se tifozeve rus te futbollit, e bashke me te, edhe 19 tifoze rus, pas dhunes ne Marseje (Sipas BBC)
Faqja 12 prej 16« E para...1011121314...E fundit »