Kërkimet për Emiliano Sala: Një trup shihet brenda mbetjeve të avionit nën ujë.
Një trup është parë brenda mbetjeve të avionit nën ujë, në të cilin po udhëtonte futbollistin Emiliano Sala me pilotin David Ibbotson. Një gjur...
Atleti shekullor Japonez, rekord botëror, Miyazaki, vdes në moshën 108 vjeç.
Hidekichi Miyazaki, një njëqind vjeçar Japonez, i cili vendosi rekord botëror në vrapimin 100 metra për kategorinë e moshës mbi 105 vjeç, ks vdeku...
Policia u jep fund kërkimeve për futbollistin e humbur, Sala.
Policia, ditën e Enjte, i dha fund kërkimit për futbollistin e ‘Premier League’ Emiliano Sala, duke thënë se shanset për ta gjetur të gjallë lojta...
Ronaldo pranon 18.8 milion euro evazion fiskal, por nuk do të bëjë burg…
Superstari i futbollit, Cristiano Ronaldo ka pranuar akuzën mbi evazionin fiskal dhe gjobën prej 18.8 milionë euro. Një prezencë e madhe e medi...
Ronaldo përballet me dënimin 18 milionësh euro, ose burg, për mashtrimin me taksat.
AFP / PIERRE-PHILIPPE MARCOU Cristiano Ronaldo mbërrirti në gjykatë në Madrid bashkë me të dashurën e tij, Georgina Rodriguez Cristiano Rona...
Mikel Janku, ‘portieri fluturues’ i Partizanit ndahet nga jeta 78 vjeç
Ka ndërruar jetë, në moshën 78 vjeçare, legjenda e ‘fluturimit’ në portën e futbollit, Mikel Janku. Janku ka luajtur portier i ekipit tonë komb...
Sot Michael Schumaker bëhet 50 vjeç; por çfarë të festojmë?!…
Përveçse ka lindur në 3 janar dhe se ‘Shume’ u bë ai që njohu bota, nuk ka tjetër arsye për të festuar sot 50-vjetorin e Michael Schumacher. Por s...
Kryeministri italian favorizon pauzën në Serinë A pas vdekjes së tifozit. Racizmi!
  Romë (AFP) - Kryeministri italian Giuseppe Conte tha të premten se ishte në favor të një pauze në ndeshjet e Serise A pas vdekjes së një...
Mrika dhe Arianit Nikqi, dy shqiptarët e parë në majën më të lartë të kontinentit të 7,- bllokohen në Antarktikë.
Mrika Nikqi, 17 vjeçe, dhe babai i saj, Arianit Nikqi, janë dy shqiptarët e parë në botë që kanë ngjitur majën më të lartë të Antarktidës, por ësh...
A do të mbyllen bastet sportive?… Po vjen dita e fundit, deri dje janë mbyllur 5220
A do të mbyllen ' Bastet'  në fund të vitit, sipas ligjit të mirtuar në Kuvend? Kanë mbetur vetëm pesë ditë deri në afatin e fundit kur do të kryh...
Faqja 2 prej 1812345...10...E fundit »