Yjet e tre shteteve do të luajnë në ‘Air Albania Stadium’ në dobi të të prekurve nga tërmeti.
Federata Shqiptare e Futbollit e ka konfirmuar se yjet e futbollit të Shqipërisë, Greqisë dhe Turqisë do të luajnë në “Air Albania Stadium”. Nd...
E jashtëzakonshme çfarë kanë bërë tifozët grek për Shqipërinë
Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi mëngjesin e 26 nëntorit të gjithë kanë reaguar, nga emra të njohur të muzikës shqiptare deri tek vendet fqinje, ra...
Përjashtohet përjetë nga sporti basketbollisti i Tiranës
-Dhunoi arbitrin, rrezikon deri në 5 vite burgim- Basketbollisti i Tiranës Bruno Daliu, është përjashtuar përjetë nga të gjitha aktivitetet, pa...
Reagimi i francezëve dje në stadium/ Ndjesë për refuzimin e Macron
Ndeshja e së dielës Shqipëri- Francë la hapësirë për të folur jo vetëm për ndeshjen por shumë më tepër. Stadiumi, tifozët, himni francez,reagimet ...
Detaje nga inaugurimi i “Air Albania Stadium”, ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës.
Sot në mbrëmje do të inaugurohet stadiumi më i ri në Shqipëri, “Air Albania Stadium”, me përballjen e Kombëtares shqiptare me kampionët e botës, F...
Sot në stadiumin ‘Air Albania’/ Reja: ‘Nuk me trembin yjet e Francës’.
Shqipëria mbyll sonte në mbrëmje me sfidën ndaj Francës kualifikueset Euro2020. Kualifikimi është një temë e mbyllur prej kohësh, ndaj ndeshja pri...
Kosovarët të kënaqur për tu përballur me ‘aleatët’ anglezë
AFP/ BREITBART Prishtinë (AFP) - Kosova ende shpreson të arrijë finalen e parë Evropiane në Euro 2020, por ka pritur me favor mirëseardhjen më ...
Rama publikon foto nga stadiumi i ri: ‘U kry!’
Kryeministri Edi Rama ka “përuruar” në rrjetet sociale stadiumin e ri të Kombëtares Shqiptare, i cili së fundmi ka marrë dhe emrin “Air Albania St...
Stadiumi që zëvendëson ‘Qemal Stafën’ tani do të quhet ‘Air Albania Stadium’.
  Merr fund odiseja e diskutimit si do të quhet Stadiumi i ri në Tiranë. “Air Albania Stadium”, ky do të jetë emri i impiantit më moder...
Majlinda Kelmendi fiton Medaljen e Artë në Abu Dhabi
Një tjetër sukses i madh për sportin e Kosovën vjen nga xhudoja dhe mbretëresha Majlinda Kelmendi, shkruan ‘Koha net’. Kampionia olimpike e ka ...
Faqja 2 prej 2012345...1020...E fundit »