Etiketa: basha

Vjen dita e fundit e pagave; Opozita kthehet në Kuvend.
Koment/ Nesër, data 19 dhjetori, do të ishte dita e fundit e afatit të ‘djegies’ së pagave për deputetët e Opozitës. Ata kanë 6 muaj që mungojnë në Kuvend; po të mos shkojnë edhe kësaj here, u ...
Basha në Kongres: Paralajmëron largimin e tij nga kreu i Partisë Demokratike
Koment/ Kryetari i partisë demokratike, sot, gjatë fjalimit në Kongresin Kombëtar të partisë Demokratike ka paralajmëruar se do të largohet nga kryesimi i kësaj partie duke i lënë vendin një ‘b...
Që nga ‘Unaza’, Basha shpall rrethin e atyre që mendon të burgosen.
Kryetari i PD i ka lënë ‘të kënaqur’ banorët e Unazës së Re pas protestës së pasdites, pasi iu ka treguar listën e atyre që  Basha mendon se do të burgosen. Kreu i PD-së, Lulzim Basha në ditën ...
FUNNY STORY/ Basha kapet në gafë me vitin e Pavarësisë: ‘1944, jo! 1444’, thotë ai për mediat. VIDEO/
“Sot përkulemi me nderimin më  të thellë para simbolit tonë kombëtar, flamurit të Kastriotëve që u ngrit për herë të parë në kështjellën e tyre më 28 nëntor 1944…1444” – u shpreh kryedemokrati për...
Politika bie në gjuhën e vulgut. Basha i PD thotë: “Zmbrapsu o plehrë!” ndaj kryeministrit.
“Do të pëlqente ta bëje dëshmore me zor o plehër, efektiven e policisë!”, tha kryetari i PD, Basha sot në një konferencë për publikun- Kryedemokrati Lulzim Basha sot më keq se kurrë nuk është p...
Basha kërkon largimin e ndërkombëtarëve. ‘Jeni këtu për pasarela dhe për të pirë verë!’, tha Basha
“Ku jeni?- o ndërkombëtarë, thërriti me të madhe Basha i PD para pak minutash. “ Për çfarë jeni këtu? Për të bërë pasarela dhe për të pirë verën shqiptare. Vjedhja është e hapur.”-vazhdoi Basha. ...
PD jep lajmin se nuk do të shkojë në Kuvend deri në fund të mandatit.
Kryetari i PD Lulzim Basha deklaroi në Berat se vija e kuqe e opozitës për zgjidhjen e krizës politike është pastrimi i politikës nga krimi. Kreu i opozitës tha se pakti i Edi Ramës me krimin ë...
Basha bën thirrje për “përballje” dhe thotë se ‘dita është më afër’ se sa e mendoni.
Kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur sot grupin parlamentar për të diskutuar mbi aksionin opozitar në ditët në vijim. Në media janë transkriptuar disa nga deklaratat që ka bërë kryetar i ...
Vangjush Dako ditka të shkruajë letra mahnitëse. Shiko si i drejtohet Bashës: ‘toç’.
Tani puna e politikës u bë punë letrash dhe përgjimesh... Por se Vangjush Dako të dijë të shkruajë letër kaq fantastike, këtë nuk mund ta besonim. E ka qëndisur. Nuk e di nëse do t’i përgjigjet...
Ata nuk i ndahen Taulantit, por as Taulaneti nuk u ndahet atyre…
-Thotë kryeministri Rama- Përbalja mes socialistit Taulant Balla dhe demokratëve Sali Berisha e Lulzim Basha është kthyer në një ' legjëndë' të ditës. Përditë e përditë!... Sot kryeministri ...
Faqja 1 prej 2412345...1020...E fundit »