Etiketa: basha

Ftesa e Ramës për bashkëpunim me Bashën/ Reagon Meta me frikën se për vete do të mbetet ‘jashtë’.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë pas ftesës publike për bashkëpunim që kryeministri Edi Rama i bëri kreut të demokratëve, Lulzim Basha, me kushtin që ky i fundit ...
“Udhë-ndjekësi i Saliut dhe Ilirit, tregoi se s’është lider/ Basha i refuzoi ftesën, Rama: Jam i gatshëm të shkoj përtej ndasive
Kryeministri i vendit, Edi Rama në takimin që ka zhvilluar me të rinj e të reja në Kamëz ka folur edhe për ftesën që i bëri ditën e djeshme kryedemokratit Basha për bashkëpunim, pas zgjedhjeve...
Rama: Bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, me kushtin të ndahet nga Berisha e Meta! Kreu i PD e refuzon: S’do jesh kurrë pjesë e qeverisjes sonë
Kryeministri Edi Rama nuk e ka përjashtuar mundësinë për një bashkëpunim me Lulzim Bashën, pas zgjedhjeve të 25 prillit megjithatë ka vetëm një kusht! Që Basha të shkëputet nga Sali Berisha dhe Il...
Basha nënshkruan marrëveshje me Shoqatën e Biznesit të Vogël dhe të Mesëm: Jo taksa mbi 0.5% të xhiros dhe më pak inspektime
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur sot marrëveshjen me shoqatën kombëtare të biznesit të vogël dhe të mesëm, marrëveshja e tretë që nënshkruan kryedemokrati, pas asaj me art...
‘Ia mori Ramës’, Basha pret në zyrën e tij dy ish-drejtues të PS në Durrës
Dy ish-drejtues të Partisë Socialiste në Durrës janë takuar sot me kreun e PD, Lulzim Basha, pasi i janë bashkuar radhëve të forcës së tij politike. Sipas një njoftimi të PD, Basha ka pritur në zy...
Protesta e AlbControl, Basha: Dështimi i një njeriu që vuri interesat e tij mbi shqiptarët!
Nga Lushnja, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar sërish për protestën e kontrollorëve të Albcontrol, ndërsa akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka dështuar me aeroportin e Rinasit. Sipas Bashës, Ra...
Basha tha se ka viktima nga vaksinat, Rama: Lulzimi është me fatkeqësinë, jo me shqiptarët!
Për kryeministrin Edi Rama sa herë që bie një fatkeqësi, Lulëzimi është me fatkeqësinë dhe jo me shqiptarët dhe në këtë pandemi është me virusin. Kreu i qeverisë, teksa po ndiqte nga afër proce...
Basha u ‘pret’ krahët Halimit, Nokës, Alibeajt, e Mediut e deri tek LSI: Asnjë ministër i Berishës apo ‘ish’ në kabinetin tim
Kreu i PD Lulzim Basha “u bën dalje” anëtarëve të Kabinetit të qeverisë së ish-kryeministrit Sali Berisha. Mëngjesin e sotëm Basha ka “garantuar” shqiptarët se në Kabinetin e tij, nuk do të jetë a...
“Për tekat e Ramës e Veliajt Shqipëria do paguajë 110 milionë euro”, Basha flet mbi çështjen “Becchetti”
Gjatë takimit me përfaqësues të shoqatës së Bimëve Mjekësore në Malësinë, kreu i PD-së Lulzim Basha foli edhe mbi çështjen “Becchetti”, sipërmarrësin italian të cilit Shqipëria duhet t’i paguajë n...
Basha i mbledh në mes të sheshit dhe i ‘porosit’: Vendosni maskat, mbani distancën! Por nuk mban dot të qeshurën, të gjithë të pranishmit shpërthejnë në të qeshura
Edhe pse i mbledh vetë, me porosi të drejtuesve të forcës së tij politike, Lulzim Basha në ccdo miting që zhvillon në rrethe ka edhe një porosi për të pranishmit. Megjithatë kreu i PD-së mbase ...
Faqja 1 prej 4912345...102030...E fundit »