Etiketa: berisha

Ramush Haradinaj i kërkon Berishës: ‘Mos i shpallni luftë Amerikës!’
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin “Quo Vadis” komentoi edhe përplasjen mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës, pas vendimit të këtij të fundit për ta përjashtuar ish-liderin ...
Përplasje e rremë me eskortën e Berishës, policia vë nën hetim 24-vjeçarin nga Prishtina! Bie pretendimi i truprojës.
24 vjeçari i cili u përfshi mbrëmjen e djeshme në një aksident me makinën e eskortës së Sali Berishës është vënë nën hetim. Aksidenti ku u përfshinë tre makina ka ndodhur teksa ish-kryeministri...
DASH i përgjigjet Zeldin: Berisha ka qenë i përfshirë në korrupsion “të konsiderueshëm”
Një korrespondencë letrash zyrtare mes Departamentit Amerikan të Shtetit dhe kongresmenit republikan, Lee Zeldin, gjatë muajit qershor, ka qarkulluar ditët e fundit dhe nxjerr në dritë arsyet e sh...
Basha: “Berisha trillon, e trishtueshme sa poshtë ka rënë!”
Nga 'Foltorja' në takimin me gratë demokrate në Tiranë, Sali Berisha ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, për të cilin tha se i kishte kërkuar ambasadores së SH...
Pritet tërmet i madh, Berisha do të presë lidhjet me SHBA: “Yuri Kim nuk do të shkelë kurrë në zyrën time, Sorosin do e shpall “non grata”
Në fjalën e mbajtur sot në foltoren e organizuar nga Lidhja e Gruas, Sali Berisha reagoi ndaj deklaratave të ambasadores Yuri Kim, duke u shprehur se kjo e fundit nuk do të shkelë kurrë në zyrën e...
EDHE TË NDARË JANË NJËSOJ
Nga Astrit Patozi Le të mëdyshet sa të dojë Edi Rama, mes mendjes, që e shtyn të jetë me Bashën, kur ka parasysh amerikanët, dhe zemrës që e çon instiktivisht tek Berisha, ndoshta kur i k...
Basha: S’do të ketë Kuvend më 11 dhjetor, Kuvendi legjitim më 18 dhjetor
Nga Klevis Hoxhaj Nuk do të ketë Kuvend të Partisë Demokratike më datë 11 dhjetor, por më 18 dhjetor 2021, kur do të thirret ai legjitimi. Kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Bash...
PD: Fitore për unitet apo pushtet vetjak?!
Nga Greta Gjinaj Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, gjatë një interviste e tha prerë se “kam zgjedhur që të mos hap një front të dytë me luftën brenda llojit, siç bëri Be...
Berisha, “non grata” në SHBA. Senatorja republikane: Jemi totalisht kundër korrupsionit/ A2Cnn
“Është shumë e rëndësishme lufta kundër korrupsionit, ngado që ai mund të vijë”. Me këto fjalë, senatorja amerikane Joni Ernst iu përgjigj pyetjes për shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sa...
Basha: Koha e Sali Berishës ka mbaruar, prej kohësh është tub oksigjeni për regjimin e Ramës, do ta këpus
Kreu demokratëve, Lulzim Basha, deklaroi sot se është i vendosur ta këpusë Sali Berishën, si një tub që sipas tij po i jep oksigjen regjimit të Ramës. "Koha e Sali Berishës ka mbaruar. Bashkë m...
Faqja 1 prej 2112345...1020...E fundit »